PR 12.02.18

Galavečer prestížnej ankety KOŠIČAN ROKA 2017 sa blíži!

foto: archív kd

Hlasovanie vo finále ankety KOŠIČAN ROKA 2017 sa včera o polnoci skončilo. Kto získa prestížny titul, sa dozvieme na slávnostnom galavečere v košickej Kunsthalle v sobotu 24. februára. Záznam z vyhlásenia môžete sledovať na druhý deň, 25. februára v televízii a na Facebooku KOŠICE:DNES. 

Posledné tri mesiace ste rozhodovali o tom, ktorá osobnosť a ktorý subjekt sa stane KOŠIČANOM ROKA 2017. O titul vo finále ankety bojovalo päť košických osobností a päť subjektov z rôznych sfér života nášho mesta, či už v oblasti kultúry, biznisu, športu, vzdelávania, vedy, výskumu, ale aj komunálneho diania. Súčasťou galavečera bude i odovzdanie špeciálnych ocenení. Titul Žena roka získa tá dáma, ktorej ste zaslali najviac hlasov. O tom, kto vstúpi do Siene slávy, rozhodla odborná komisia zostavená z piatich osobností zastupujúcich rôzne sféry života v meste. 

Úspešný televízny moderátor Martin Nikodým je v súčasnosti tvárou zábavnej šou Milujem Slovensko. 	 foto:mn
Úspešný televízny moderátor Martin Nikodým je v súčasnosti tvárou zábavnej šou Milujem Slovensko. foto:mn

Návrhy ste zasielali aj vy

Cieľom ankety Košičan roka je oceniť tých, ktorí dosiahli mimoriadne výsledky a vykonali významné aktivity v prospech mesta Košice a jeho obyvateľov. Svojich kandidátov ste mohli navrhovať aj vy sami. Košičania nám doručili takmer dvesto tipov na nominácie v ankete. Na konečný zoznam nominovaných sa však nemohli dostať všetci. Finálne desiatky osobností a subjektov boli napokon mixom kandidátov, ktorých navrhli členovia komisie, a tých, ktorých ste vybrali vy, naši čitatelia. Po prvom kole hlasovania sa do finále dostalo po päť osobností a päť subjektov. Poradie nominantov sa neustále menilo, a tak do poslednej chvíle nebolo jasné, kto sa do finále vôbec prebojuje.

Za koho ste hlasovali?

O prestížny titul v kategórii osobnosť zabojuje Peter Krcho, prednosta Kliniky neonatológie LF UPJŠ a DFN v Košiciach, ktorý sa v priebežných výsledkoch, zverejnených začiatkom februára, umiestnil na prvom mieste. V tesnom závese skončila diaľková plavkyňa Zuzana Jusková, ktorá vlani prekonala kanál La Manche. Na treťom mieste zas podnikateľ Radomír Šalitroš, ktorý je jedným zo zakladateľov občianskej iniciatívy Náš názor. Za ním nasledoval novozvolený predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka a päticu finalistov uzatvára šéf košickej agentúry Progress Promotion Branislav Koniar, ktorý stojí aj za novozaloženou iniciatívou „Východ nie je Exit“. 

Podobne ako pri osobnostiach, aj v kategórii subjekt sa priečky nominantov neustále menili. V priebežných výsledkoch na prvom mieste bolo občianske združenie Detská železnica. Na druhom skončila Technická univerzita v Košiciach. Za nimi nasledovala Univerzita veterinárskeho lekárstva a farmácie v Košiciach. Na štvrtej pozícii bolo Štátne divadlo Košice, na piatom mieste FC VSS – in memoriam. 

Ako to všetko dopadlo a kto sa stane KOŠIČANOM ROKA 2017 sa dozvieme už o necelé dva týždne v sobotu, 24. februára v Kunsthalle. Okrem mien víťazov prezradíme aj meno šťastného majiteľa novučičkého auta Fiat 500 od spoločnosti Auto-Valas, ktorý sa zapojil do hlasovania v druhom kole ankety.  

Uznávaný režisér a obľúbený moderátor

Galavečer bude pod taktovkou známeho slovenského režiséra Petra Núňeza, ktorého mnohí označujú za nositeľa nových televíznych trendov na Slovensku. Stál za viacerými úspešnými projektmi, ktoré sa objavili na televíznych obrazovkách - napríklad SuperStar, tanečné show Bailando a Let‘s Dance, 5 proti 5, folklórna šou Zem spieva, či galavečer odovzdávania televíznych a hudobných cien OTO a Zlatý slávik. Po produkovaní televíznych, notoricky známych projektov, sa dal režisér Peter Núňez aj na produkovanie filmov. Stojí za úspešným slovenským filmom Všetko alebo nič, ktorý bol nakrútený podľa rovnomenného bestselleru spisovateľky Evity Urbaníkovej. Tento raz bude režírovať aj prestížnu anketu KOŠIČAN ROKA 2017, ktorá jedinou svojho druhu v metropole východu.

Režisérom galavečera KOŠIČAN ROKA 2017 bude uznávaný Peter Núňez. 	foto: nfe.sk
Režisérom galavečera KOŠIČAN ROKA 2017 bude uznávaný Peter Núňez. foto: nfe.sk

Jedným z moderátorov slávnostného vyhlásenia bude úspešný televízny moderátor Martin Nikodým. Aj keď je vyštudovaný bábkoherec dlhé roky pôsobil ako moderátor v komerčnom Fun Radiu. Z rozhlasového éteru sa dostal časom aj pred televízne kamery. Preslávil sa najmä moderovaním celosvetovo známej kvízovej šou Milionár. V súčasnosti je tvárou zábavnej relácie Milujem Slovensko, ktorá sa vysiela na RTVS.

S Nikodýmom na jednom pódiu

O ankete KOŠIČAN ROKA 2017 si myslí, že je vždy dobré, ak si dané mesto všimne ľudí, ktorí z neho pochádzajú a pozitívne ho reprezentujú doma i v zahraničí. „Miesto, kde sa narodíme, sa istým spôsobom otláča do našej DNA. Je teda fajn, že Košičania svoje mesto zviditeľňujú a majú ho prirodzene radi,“ povedal moderátor Martin Nikodým.

Na pódiu však nebude sám. Moderátorské duo doplní šéfmoderátorka KISS RÁDIA Janka Poľová. „Je to pre mňa veľká česť, že môžem moderovať toto veľkolepé podujatie práve s takým skúseným moderátorom. Ako malé dievčatko som sledovala legendárne zábavné relácie Crn Crn a Správny kľúč, ktorých tvárou bol práve Martin Nikodým. Vtedy som ani nedúfala, že práve s ním budem raz na jednom pódiu,“ hovorí. Janka zatiaľ nepociťuje trému, ale má pred moderovaním istý rešpekt. „Verím, že si to nakoniec naplno vychutnám,“ dodáva. 

Moderátorské duo doplní šéfka KISS RÁDIA Janka Poľová. 	foto: veja
Moderátorské duo doplní šéfka KISS RÁDIA Janka Poľová. foto: veja
Galavečer už o dva týždne

Slávnostný galavečer vyhlásenia výsledkov ankety KOŠIČAN ROKA 2017 sa odohrá už 24. februára v košickej Kunsthalle, ktorá je jednou z architektonicky najzaujímavejších stavieb v našom meste. Záznam z galavečera si budete môcť vychutnať 25. februára v televízii a na Facebooku KOŠICE:DNES. Čaká vás aj skvelý program, v ktorom vystúpia známe tváre a mená. Kto to bude? To vám prezradíme už čoskoro. 

 

(ML)

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím