03.02.19

Košická knižnica prostredníctvom literárnej súťaže objavuje mladé talenty

zdroj: TASR

Knižnica pre mládež mesta Košice vyhlásila 24. ročník súťaže Literárne Košice Jána Štiavnického. Je určená talentovaným žiakom 5. až 9. ročníka základných škôl a študentom 1. až 4. ročníka osemročných gymnázií, ktorým knižnica každoročne dáva priestor literárne sa prejaviť a poodhaliť svoje nadanie.

„Témy súťaže pre nás už tradične pripravila pedagogička a literárna vedkyňa Markéta Andričíková z Univerzity P. J. Šafárika (UPJŠ) v Košiciach,“ uviedla zástupkyňa riaditeľky knižnice Kamila Prextová.    

Nakoniec vybrali témy - Vstúpil/a som do svojho obľúbeného filmu, Niekde sa stala chyba a Nohy mi vrástli do zeme. Organizátori veria, že budú pre súťažiacich rovnako inšpiratívne ako tie minuloročné a dostanú opäť množstvo kvalitných textov.

„Ak sa teda chcú záujemcovia literárne prejaviť, svoju prácu môžu poslať na emailovú adresu sutazekniznica@gmail.com najneskôr do 15. marca. Zároveň si dovolím súťažiacich upozorniť, že je potrebné dodržať formálnu úpravu a rozsah prác, a tiež uviesť všetky povinné údaje o súťažiacom,“ upozornila Prextová.

reklamná správa
 

Informácie na webe 

Všetky podrobnosti o súťaži sú k dispozícii na webovej stránke knižnice, práce spĺňajúce vyhlásené podmienky budú knižnicou postúpené na posúdenie odbornej porote.

Posudzovať ich opäť budú Marián Andričík z Katedry slovakistiky, slovanských filológií a komunikácie Filozofickej fakulty UPJŠ v Košiciach, Markéta Andričíková z Katedry slovakistiky, slovanských filológií a komunikácie Filozofickej fakulty UPJŠ v Košiciach a s nimi Ján Gavura a Peter Karpinský z Inštitútu slovakistiky a mediálnych štúdií Filozofickej fakulty Prešovskej univerzity v Prešove. „Výsledky súťaže slávnostne vyhlásime v rámci osláv Dňa mesta Košice v máji v pobočke LitPark,“ uzavrela Prextová.  

reklamná správa
 

(TASR, JH)

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím