Mesto kúpilo tobogan
Občerstvovací stánok, tenisový kurt a toboganovú dráhu na kúpalisku Triton na Rastislavovej ulici kúpilo mesto od mestskej časti Juh, ktorej spoločnosť predtým kúpalisko prevádzkovala.
Predaj schválili miestni poslanci v marci tohto roka. Dokopy mesto zaplatí Juhu takmer 5-tisíc eur. Najdrahšou položkou bol občerstvovací stánok za 1 500 eur, tenisový kurt o sto menej a najlacnejší bol tobogan za viac než tisíc eur. Košičania si však kúpalisko tento rok neužijú, pretože je v zlom technickom stave. Mesto ako správca nemôže investovať do opráv, keďže sa súdi o pozemky v areáli Tritonu.
[ad][/ad]Odporúčané články
Starosta obce Zemplín Róbert Rostáš pracuje už druhý rok bez nároku na mzdu. Finančné prostriedky, ktoré by inak smerovali na jeho plat, investuje do rozvoja samosprávy. Doteraz takto do obce vložil približne 40-tisíc eur.
Severná Kórea v sobotu 14. marca odpálila približne desať neidentifikovaných balistických rakiet smerom k Japonskému moru. Štarty zaznamenali armády v regióne vrátane ozbrojených síl Južnej Kórey a ministerstva obrany Japonska.
Zmodernizované depo spolu s novou čistiacou linkou v areáli Dopravného podniku mesta Košice (DPMK) na Bardejovskej ulici je už niekoľko dní skolaudované. Vedenie mesta Košice a DPMK v pondelok informovali verejnosť, že najmodernejšie depo v bývalom Česko-Slovensku sa tak z režimu predčasného užívania dostalo už do oficiálnej prevádzky.