Nad Košicami sa objavila tromba
Búrky a prehánky sú posledné dni na celom území Slovenska takmer na dennom poriadku. Košičania sa však vo štvrtok večer (25. 6.) poriadne vystrašili. Premenlivé počasie so sebou prinieslo trombu.
Tromba alebo funnel cloud vychádza z búrkového oblaku. Nemusíte sa však báť. Na rozdiel od tornáda sa nedotkne zemského povrchu a tým nespôsobuje škody. Tak či tak pohľad na ňu určite vie vystrašiť.
Pozrite si ako ju zachytili naši čitatelia.
[ad][/ad]



Odporúčané články
Toto sú najdôležitejšie informácie, ktoré vám prinášame za uplynulý týždeň v Košiciach. Od vyhlásenia štrajkovej pohotovosti v U. S. Steel Košice po odhalenie Urbanovej veže. Náš súhrn vám ponúka prehľad kľúčových momentov, ktoré sa udiali za uplynulých sedem dní v metropole východu.
„Kráľ Zemplína”, kontroverzný podnikateľ Mikuláš Vareha zomrel. Ako informoval televízia Joj, záchranári resuscitovali Mikuláša Varehu v obci Malý Kamenec niekoľko minút, no neúspešne.
Slovenská republika čelí novému konaniu zo strany Európskej komisie. Preverovať bude novelu zákona o verejných vodovodoch a verejných kanalizáciách, ktorú parlament prijal 23. septembra 2025 po silnom politickom a mediálnom tlaku zo strany Najvyššieho kontrolného úradu a jeho predsedu Ľubomíra Andrassyho. Slovensko môže za sporné ustanovenia zaplatiť pokutu aj v desiatkach až stovkách miliónov eur.