29.04.17

Otvorenie vynoveného Lesoparku na Furči

Foto: Iveta Vaculová

Včera sa konalo slávnostné otvorenie novo vybudovaného rekreačného areálu v mestskej časti Dargovských hrdinov. Vďaka projektu Lesy pre spoločnosť – lesy bez bariér, ktorý je spolufinancovaný z Nórskych grantov a spolupráci viacerých partnerov sa podarilo zrekonštruovať lesopark. Pre milovníkov prechádzok v lese, či priaznivcov športu ponúka 3,5 kilometrová trasa nový asfaltový chodník, fitnes plochy, lavičky, altánky, informačné i náučné tabule. Novinkou sú sociálne zariadenia, ktoré doteraz chýbali a tiež zabezpečenie bezbariérového prístupu s cieľom sprístupniť možnosť prechádzok aj ľuďom, ktorí sú zdravotne znevýhodnení.Predmetom revitalizácie sú aj lokality Horný Bankov- kaplnka a piknikové lúčky.


Jana Hrabčáková
Foto: Iveta Vaculová

Čítajte viac: furca

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím