20.06.19

Pribudnúť majú nové vozidlá

foto: public-transport.net

Poslanci sa včera na mestskom zastupiteľstve dozvedeli aj o tom, ako by mala postupovať obnova vozového parku DPMK.

Dopravný podnik mesta Košice (DPMK) má momentálne k dispozícii 222 autobusov a 94 električiek. Do roku 2022 plánuje obnovu vozového parku. Ročne chce kúpiť 20 - 25 autobusov a 29 električiek. Životnosť autobusu je 10 rokov, električky 30 rokov.

„V roku 2019/2020 by sme chceli financovanie nákupu autobusov zabezpečiť prostredníctvom eurofondov. Pripravujeme žiadosť o nenávratný finančný príspevok na nákup 16 kusov 18-metrových, 4 kusov 12-metrových autobusov a dvoch elektrobusov.

reklamná správa

Spolufinancovanie by bolo v objeme 5 percent z celkových oprávnených nákladov projektu,“ uvádza sa vo Východiskách pre tvorbu koncepcie rozvoja DPMK.

Nové električky si však vyžadujú dokončenie projektu Modernizácie električkových tratí, II. etapa. Taktiež je potrebné uvažovať o vybudovaní nových električkových tratí do nových lokalít.

Mesto uvažuje aj o obnove trolejbusovej dopravy. Má záujem kúpiť 30 parciálnych kĺbových trolejbusov. K tomuto druhu dopravy bude spracovaná samostatná štúdia.

reklamná správa

Čítajte viac: mhd dpmk

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím