11.09.19

Protifašistický pamätník chátra

foto: Veronika Janušková

Pamätník neznámeho protifašistického bojovníka je v zlom stave. 71-ročný monument má rozbitú dlažbu, v jeho okolí sa povaľujú odpadky a nájdu sa aj výkaly.

O poriadok pri pamätníku sa stará Správa mestskej zelene(SMZ). „Na dennej báze pamätník aj jeho okolie čistíme. Je to náročné, lebo na mieste je celodenná koncentrácia asociálov, ktorí po našom odchode spravia nový neporiadok,“ uviedla asistentka riaditeľa SMZ Erika Kucziková. Vedenie SMZ by uvítalo častejšie hliadky Mestskej polície v týchto priestoroch.

reklamná správa

Poškodenie eviduje aj Magistrát mesta Košice. V minulosti mesto opravovalo čiastkové škody postupne, momentálne si pomník vyžaduje komplexné riešenie. „V tomto prípade bude nutná súčinnosť mesta, Útvaru hlavného architekta, ale predovšetkým Krajského pamiatkového úradu a iných organizácií,“ informoval hovorca mesta Vladimír Fabian. Možný termín realizovania prác zatiaľ neuviedol.

  • Pamätník otvorili v roku 1948 pri štvrtom výročí osláv SNP
  • Symbolizuje všetkých odvážnych bojovníkov proti fašizmu
  • Je to pamiatkovo chránená stavba spravovaná mestom Košice
Časti pamätníka sú rozbité, v okolí je smrad po výkaloch. foto: veja
Časti pamätníka sú rozbité, v okolí je smrad po výkaloch. foto: veja


Foto: Veronika Janušková

reklamná správa

Čítajte viac: pamatniky

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím