02.12.17

Radnica v znamení Furmintu

FOTO: Veronika Janušková

Včerajší večer v Starej radnici na Hlavnej ulici v Košiciach patril vínu. Presnejšie povedané jednej konkrétnej odrode vína, ktorú hojne vyrábajú v Tokajskej oblasti - Furmintu.

Milovníci lahodného moku mohli priamo v sále Starej radnice ochutnať a porovnať kvalitu vyše stovky značiek tejto odrody od 30 výrobcov zo slovenskej i maďarskej časti Tokajskej oblasti. Veľkú ochutnávku vín len tejto jedinej odrody nazvali organizátori Furmint forum.

„V povedomí verejnosti je odroda Furmint spájaná so sladkými a nie príliš preferovanými vínami. A pritom sa jej vyrába 65 percent z celkového množstva vína z Tokajskej oblasti. Preto sme sa rozhodli Košičanom ukázať, že Furmint sa vyrovná aj oveľa známejším a preferovanejším odrodám, akými sú napríklad Chardonnay, alebo Rizling rýnsky. Aby sa aj táto odroda dostala na vínne listy reštaurácií a do domácností, pretože svojou kvalitou si to zaslúži," vysvetlil nám filozofiu podujatia jeho organizátor Vladimír Čuchran.

Košičania mali po minuloročnej premiére už druhýkrát možnosť vychutnávať si na jednej ochutnávke len Furmint. Ako sme sa presvedčili, záujem o to, aby sa o ňom dozvedeli čo najviac, predčil očakávania organizátorov.
(FER)

Fotogaléria: Veronika Janušková

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím