Robotníci odchádzajú zo stavby biznis centra
Na stavbe budovy Business Center Košice III oproti košickým súdom utlmili pracovný ruch. Investor pripustil problémy, ale tvrdí, že pôvodný termín ukončenia stihnú.
Investor, spoločnosť CTR business center III, ako zhotoviteľ podpísal zmluvu po výberovom konaní so spoločnosťou STRABAG Pozemné a inžinierske staviteľstvo. Firma ale tvrdí, že zmluva je neplatná. Postupne sťahuje ľudí zo staveniska a odváža vlastné zariadenia. „Na základe výberového konania bola v septembri 2017 uzavretá písomná zmluva o dielo, ktorá zodpovedala podmienkam a informáciám predloženými uchádzačmi pri výberovom konaní,“ povedal Ján Horváth, predseda predstavenstva CTR business center III.
[ad][/ad]Investor: Mali meškanie
Podľa neho STRABAG až donedávna, teda po dobu jedného roka, uskutočňoval výstavbu v súlade s uzatvorenou zmluvou. Oproti dohodnutému harmonogramu prác sa síce dostala do pomerne zásadného meškania, ale iné zásadné problémy sa neobjavili, opísal Horváth. Podľa jeho výkladu mala firma bez akéhokoľvek varovania CTR business center III prehlásiť zmluvu za neplatnú.

Rokujú alebo nie?
„Odmieta ďalej pokračovať vo výstavbe. Dokonca pristúpila k vyprataniu staveniska. Z našej strany sme sa opakovane pokúšali so spoločnosťou dohodnúť tak, aby bola výstavba dokončená podľa zmluvy,“ konštatoval Horváth s tým, že zhotoviteľ odmieta akékoľvek návrhy na rokovanie.
Denník KOŠICE:DNES oslovil aj STRABAG. Firma celú záležitosť komentovala iba jednou vetou. „Vzhľadom k prebiehajúcim rokovaniam s druhou stranou sa k téme v súčasnej dobe nebudeme vyjadrovať,“ informovala Edita Novotná, hovorkyňa skupiny STRABAG.
V projekte sa ráta okrem bytov aj s kancelárskou a obchodnou sieťou a tiež s podzemnými garážami pod celou budovou. Vzniknúť by malo 51 bytov a budova by mala byť dokončená do konca roku 2019.
Odporúčané články
V sobotu 13. decembra v čase od 8.00 do 14.30 hod. bude úplne uzavretá Dopravná ulica pod mostom na Hlinkovej. Dôvodom je dokončovanie prác na stabilizačných opatreniach na spomínanom moste. Ide o prechodné riešenie s cieľom zabrániť zhoršovaniu technického stavu mostnej konštrukcie, kým sa na budúci rok začne s plánovanou rekonštrukciou mosta.
V novembri sme priniesli článok, v ktorom pedagógovia základných a stredných škôl opisujú nedostatok učiteľov v školách, kde pôsobia. Pýtali sme sa magistrátu aj KSK, ako plánujú tento vypuklý problém riešiť. Mesto v novoprijatom dokumente pomenúva ambície a procesy, ktorými chce zlepšiť školstvo vo svojej pôsobnosti. Kraj sa snaží prepájať školy s odborníkmi z praxe.
Ako prepravca informoval na sociálnej sieti, od soboty 13. decembra prestane autobusová linka 34 zachádzať na zastávku OC Optima – dolný vstup.