15.03.19

Rok 2018 bol v Košickom kraji rekordný v ubytovaní návštevníkov

ilustračná foto: TASR

Rekordný počet ubytovaných návštevníkov aj prenocovaní zaznamenali minulý rok v Košickom kraji. Návštevnosť regiónu tak rástla už štvrtý rok po sebe. Informovala o tom v piatok organizácia Košice Región Turizmus.

V kraji sa v ubytovacích zariadeniach vlani celkovo ubytovalo 386 088 návštevníkov, čo je oproti predošlému rekordnému roku 2017 nárast o 5,45 percenta.

„Ďalšou pozitívnou správou je nárast počtu prenocovaní o 8,9 percenta na 830 079, čím sa zároveň podarilo v tomto ukazovateli prekonať zatiaľ najlepší – predkrízový – rok 2008. Pozitívnou správou je aj skutočnosť, že rast oboch ukazovateľov pozorujeme už štyri roky po sebe. Má teda kontinuálnu a aj pomerne stabilnú tendenciu,“ uviedla výkonná riaditeľka Košice Región Turizmus Lenka Vargová Jurková. Súbežne s rastom počtu turistov narástli v kraji medziročne aj tržby ubytovacích zariadení, a to o 7,81 percenta na 22 558 763 eur za celý rok 2018.

reklamná správa

AKCIA NA TENTO TÝŽDEŇ V POTRAVINÁCH KLAS

Výhodnými ponukami sme tento týždeň opäť nešetrili! Pozrite si celú našu akciovú ponuku.

Zistite viac
 

Prílev zahraničných návštevníkov

Výraznejšie badať prílev zahraničných návštevníkov, ich počet sa medziročne zvýšil o 9,9 percenta na 135 430, čo sa prejavilo aj v náraste počtu prenocovaní cudzincov o 10,8 percenta.

„Rozvíjanie turizmu patrí medzi naše dlhodobé priority, pretože veríme, že práve cestovný ruch dokáže stimulovať lokálnu i regionálnu ekonomiku. Pomerne vysoký percentuálny nárast počtu zahraničných návštevníkov jednoznačne vypovedá o tom, že Košický kraj má čo ponúknuť aj cudzincom,“ uviedol predseda Košického samosprávneho kraja (KSK) Rastislav Trnka. Hlavnú časť medzi zahraničnými hosťami tvorili aj v roku 2018 návštevníci z okolitých krajín – Česka, Poľska a Maďarska. Až 30-percentný medziročný nárast dosiahol počet návštevníkov z Nemecka.

Prelomový z hľadiska návštevnosti bol rok 2018 aj pre samotné mesto Košice. Vôbec po prvý raz totiž počet návštevníkov ubytovaných na území mesta prekonal hranicu 200-tisíc.

reklamná správa

(TASR, JH)

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím