04.12.18

Schody na košickej lekárskej fakulte budú cestou za zdravím

ilustračná foto: Veronika Janušková

Podporiť svoje zdravie pohybom budú môcť v stredu (5.12.) študenti, učitelia, ale aj návštevníci v budove Lekárskej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika (LF UPJŠ) v Košiciach v rámci akcie „Hýb sa do schodov“.

V desaťposchodovej budove v čase od 8.00 do 15.00 hodiny študenti symbolicky uzatvoria výťahy a na každom poschodí budú pripravené pre záujemcov rôzne stanovištia týkajúce sa zdravého a aktívneho životného štýlu a prevencie niektorých ochorení. 

reklamná správa

Škola drepu i prvej pomoci 

„Hlavným cieľom podujatia Spolku medikov mesta Košice je upriamiť pozornosť ľudí na dôležitosť fyzického pohybu pre zdravie a demonštrovať, aké jednoduché je byť aktívnym aj napriek časovej zaneprázdnenosti. Účastníci, ktorí splnia všetky aktivity a dostanú sa až na najvyššie poschodie budovy lekárskej fakulty, urobia čosi užitočné pre svoje zdravie a budú zaradení do losovania o zaujímavé ceny,“ uviedla študentka 4. ročníka LF UPJŠ Lucia Hanušínová.

Medici budú záujemcom na každom poschodí realizovať rôzne vyšetrenia merania a ponúknu im popri informáciách zameraným na prevenciu chorôb a zdravý životný štýl aj nácvik prvej pomoci či rôzne fyzické cvičenia. Informovala o tom PR manažérka LF UPJŠ Jaroslava Oravcová.

Informačné stánky na jednotlivých poschodiach budovy na Triede SNP 1 budú zahŕňať meranie krvného tlaku a glukózy, školu drepu, tému prvej pomoci, meranie obvodu pásu, stanovenie indexu telesnej hmotnosti (BMI) či témy stravovania a starostlivosti o duševné zdravie.

reklamná správa

(TASR, ROČ)

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím