24.04.18

Starosta Kechneca Konkoly: Máme dosť miesta pre nových investorov

foto: Veronika Janušková

Nový strategický priemyselný park Haniska má stáť len necelých desať kilometrov od už existujúceho podobného zariadenia v obci Kechnec. 

Investori ho využívajú dlhé roky. Starosta Kechneca Jozef Konkoly (nezávislý) nechápe, prečo by mal byť tak blízko vybudovaný ďalší veľký priemyselný areál. 

„U nás máme infraštruktúru vybudovanú a vyskúšanú viacerými firmami. V súčasnosti je tam 19 subjektov, z toho 10 podnikov je výrobných. Napriek tomu máme dosť miesta aj pre ďalších investorov,“ hovorí starosta. Podľa neho existuje aj možnosť rozšíriť park smerom na Perín alebo na Seňu. 

reklamná správa

Všade dobre, v KLASE najvýhodnejšie!

Každý týždeň prinášame super ceny na obľúbené výrobky. ŠETRITE S KLASom!

Zistite viac

Vybrali si vraj investori

„Všetkým obciam prajem, aby mali možnosť získať investorov. Ak by sa však plány aj naplnili, bude to zbytočné míňanie peňazí na vybudovanie toho, čo v blízkosti už vybudované je. Najprv by sme mali naplniť to, čo už je hotové. Tieto rozhodnutia sú čudné, ale už nemám chuť ich komentovať. Viacero potenciálnych investorov, ktorí mohli na východ doniesť odhadom desaťtisíc pracovných miest, v posledných rokoch odišlo radšej do iných regiónov,“ doplnil Konkoly.

Podľa ministra hospodárstva Petra Žigu bolo umiestnenie priemyselného parku práve v Haniske výsledkom rozhodnutia budúcich investorov. Slovenská strana im mala dať na výber štyri lokality vrátane Kechneca.

Priemyselný park Kechnec

- otvorili ho na jeseň 2003
- rozkladá sa na rozlohe 332 hektárov
- je vzdialený 18 kilometrov od Košíc a 0,5 kilometra od hranice s Maďarskom
- je rozdelený na tri zóny
- má vybudovanú kompletnú infraštruktúru vrátane cestnej siete a dodávky energií
- v súčasnosti v ňom podniká 10 výrobných firiem


O pripravovanom priemyselnom megaparku obce nič nevedia

Viac k téme

24.04.18
O pripravovanom priemyselnom megaparku obce nič nevedia

Čítajte viac: pozemky projekty

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím