14.06.18

Technická univerzita v Košiciach získala certifikát kvality

Foto: Veronika Janušková

Technická univerzita (TU) v Košiciach získala za svoj študijný program Pozemné stavby certifikát so značkou kvality EUR-ACE. Certifikát garantuje kvalitu inžinierskeho študijného programu a súčasne zaisťuje vedeckú a akademickú kvalitu študijného procesu.

Certifikát tiež potvrdzuje praktické znalosti a zručnosti absolventov pre ich budúce zamestnanie. Prvé slávnostné odovzdanie prvých certifikátov so značkou kvality EUR-ACE študijným programom na Slovensku bolo 7. septembra 2017. Odovzdanie ďalšieho, v poradí piateho certifikátu so značkou kvality, bolo vo štvrtok 14. júna v Bratislave. Hlavnou podmienkou pre získanie certifikátu bolo vykonanie pilotných akreditácií, ktoré sa úspešne realizovalo na Slovenskej technickej univerzite v Bratislave a TU Košice.

reklamná správa

Autogramiáda s hercami zo seriálu Oteckovia

Príďte otestovať novú FABIU a ostatné modely značky ŠKODA a stretnite svoje obľúbené hviezdy

Zistite viac

Medzinárodná akreditácia ako súčasný trend

Zväz slovenských vedeckotechnických spoločností získal medzinárodnú licenciu na hodnotenie kvality technických študijných programov podľa kritérií stanovených Združením európskych akreditačných agentúr (ENAEE). Ide o medzinárodnú akreditáciu, ktorou sa potvrdzuje, že predmetný študijný program spĺňa podmienky kladené na obdobné študijné programy v rámci Európy. 

Akreditačné centrum ZSVTS je štrnástou akreditačnou agentúrou v Európe, ktorá môže vydávať certifikáty so značkou EUR-ACE technickým študijným programom nielen na Slovensku, ale aj v Európe. Medzinárodná akreditácia je trendom, ktorý bol prezentovaný v programovom vyhlásení vlády SR. Cieľom je zabezpečiť nezávislé hodnotenie úrovne poskytovaného vysokoškolského vzdelávania z pohľadu zaistenia kvality v európskom vysokom školstve.

(TASR, PS)

Čítajte viac: tuke vzdelavanie

DNES
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia
0

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím