14.06.18

Technická univerzita v Košiciach získala certifikát kvality

Foto: Veronika Janušková

Technická univerzita (TU) v Košiciach získala za svoj študijný program Pozemné stavby certifikát so značkou kvality EUR-ACE. Certifikát garantuje kvalitu inžinierskeho študijného programu a súčasne zaisťuje vedeckú a akademickú kvalitu študijného procesu.

Certifikát tiež potvrdzuje praktické znalosti a zručnosti absolventov pre ich budúce zamestnanie. Prvé slávnostné odovzdanie prvých certifikátov so značkou kvality EUR-ACE študijným programom na Slovensku bolo 7. septembra 2017. Odovzdanie ďalšieho, v poradí piateho certifikátu so značkou kvality, bolo vo štvrtok 14. júna v Bratislave. Hlavnou podmienkou pre získanie certifikátu bolo vykonanie pilotných akreditácií, ktoré sa úspešne realizovalo na Slovenskej technickej univerzite v Bratislave a TU Košice.

reklamná správa

Medzinárodná akreditácia ako súčasný trend

Zväz slovenských vedeckotechnických spoločností získal medzinárodnú licenciu na hodnotenie kvality technických študijných programov podľa kritérií stanovených Združením európskych akreditačných agentúr (ENAEE). Ide o medzinárodnú akreditáciu, ktorou sa potvrdzuje, že predmetný študijný program spĺňa podmienky kladené na obdobné študijné programy v rámci Európy. 

Akreditačné centrum ZSVTS je štrnástou akreditačnou agentúrou v Európe, ktorá môže vydávať certifikáty so značkou EUR-ACE technickým študijným programom nielen na Slovensku, ale aj v Európe. Medzinárodná akreditácia je trendom, ktorý bol prezentovaný v programovom vyhlásení vlády SR. Cieľom je zabezpečiť nezávislé hodnotenie úrovne poskytovaného vysokoškolského vzdelávania z pohľadu zaistenia kvality v európskom vysokom školstve.

(TASR, PS)

Čítajte viac: tuke vzdelavanie

DNES
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím