10.07.18

Univerzita bez hraníc na UPJŠ v Košiciach otvorila dvere poznania

Foto: TASR

Výučbu a vedeckú činnosť na košickej Univerzite Pavla Jozefa Šafárika (UPJŠ) počas tohto týždňa spoznáva hravou formou takmer 50 detí.

Pestrý program 8. ročníka detskej Univerzity bez hraníc sa začal v pondelok (9. 7.) a skončí sa v piatok (13. 7.) slávnostnou promóciou.

reklamná správa

Kombinácie chutí v jednej porcii!

Jedinečné Bento Boxy nájdete iba v Koshi Sushi na Dominikánskom námestí 9.

Zistite viac

Objavovanie v botanickej záhrade

Účastníci sú žiaci 5. a 6. ročníkov základných škôl. Každý deň je pre nich pripravený dopoludňajší zábavno-vzdelávací program na jednotlivých fakultách a univerzitných pracoviskách.

„Počas prvého dňa zažili deti zaujímavý program na fakulte verejnej správy, kde sa dozvedeli informácie o tom, čo je to Európska únia, prečo a kedy vznikla, čo je to migrácia a čo sú voľby. Univerzitná knižnica zaviedla najmenších zvedavcov do informačného úľa a v lone botanickej záhrady spoznali rôzne zaujímavé rastliny,“ informovala hovorkyňa UPJŠ Linda Babušík Adamčíková.

reklamná správa

Zdravá životospráva

V utorok sa na lekárskej fakulte deti naučia, ako zdravo jesť a ako sa správne starať o zúbky, absolvujú kreatívnu školu pipetovania a zoznámia sa s rôznymi parazitmi človeka.

Školáci zavítajú aj na prírodovedeckú fakultu, kde si pomocou minipieskoviska vytvarujú rôzne formy reliéfu v krajine, zabavia sa maľovaním s neviditeľnými farbami a spoznajú, ako vzniká počítačová animácia. Modelové súdne konanie zažijú na právnickej fakulte, zistia tiež, čo je to právny poriadok a aké sú základné práva a slobody v našom živote. Filozofická fakulta predstaví príbeh starej povaly a naučí deti, ako pomáhať druhým, priblíži tiež, prečo sú osmičky dôležité pre históriu Slovenska.

„Každý deň zažijú žiaci jedinečné pirátske dobrodružstvá s ústavom telesnej výchovy a športu,“ doplnila Adamčíková.

Na záver si deti za účasti vedenia univerzity slávnostne prevezmú diplom o absolvovaní Univerzity bez hraníc.

Foto: TASR

(TASR, PS)

reklamná správa

Čítajte viac: upjs vzdelanie

DNES
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím