tip od čitateľa
24.04.18

Vyrúbu vyše tucet stromov v blízkosti Mestského parku

foto: Štefan Ševec

V blízkosti Mestského parku ubudne viac ako dvanásť statných pagaštanov konských. Pracovníci Správy mestskej zelene (SMsZ) v Košiciach označili na výrub 14 jedincov. S ich odstránením budú môcť začať najskôr v októbri. 

Podľa vyjadrenia hovorcu SMsZ Viliama Štrelingera stromy na Thurzovej ulici neďaleko Pošty 2 musia vyrúbať kvôli ich nevyhovujúcemu zdravotnému stavu. 

„Predstavujú potenciálne nebezpečenstvo pre chodcov i dopravu. Výrub je naplánovaný na zákonom stanovené mimovegetačné obdobie október 2018 až marec 2019,“ uviedol hovorca.

reklamná správa

Svetové novinky v Koshi sushi!

Prinášame do Košíc svetové novinky ázijskej kuchyne v tej najvyššej kvalite. Sushi, poke, curry, ram

Zistite viac

Doplnil, že plánovaný termín sa ešte môže meniť. Voči rozhodnutiu o výrube, ktoré vydal orgán štátnej správy, sa totiž odvolal jeden z účastníkov konania, nie je teda právoplatné. „V okolí Mestského parku a hlavnej stanice neplánujeme ďalšiu likvidáciu stromov. V prípade, ak dôjde k spomínanému výrubu, naša organizácia zrealizuje náhradnú výsadbu v rozsahu stanovenom v rozhodnutí,“ informoval Štrelinger.

Čítajte viac: vyrub stromov

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím