13.07.19

Zomrel Imro Lukáč

ilustračná foto: TASR
Bodnár
Dušan Bodnár
redaktor
Zdieľať článok:

V piatok 12. júla vo večerných hodinách vo veku 69 rokov zomrel po dlhej a ťažkej chorobe bývalý hokejista VSŽ Košice Imrich Lukáč. Súrodenecké trio Lukáčovcov bolo známe fanúšikom ľadového hokeja.

Imrich, ktorý debutoval v drese VSŽ v sezóne 1970/71, bol hokejovým i ľudským vzorom pre oboch mladších bratov Vincenta a Jozefa. Po prvý raz sa všetci traja predstavili spolu v oranžovo čiernom drese o tri roky neskôr. V Košiciach i na ostatných štadiónoch sa na nich chodili pozerať tisícky ľudí. Divákov vždy potešili kvalitnými výkonmi a nádhernými gólmi. Najstarší z bratov odohral v československej lige osem sezón, keď v 149 zápasoch strelil 49 gólov. Športovú rodinu Lukáčovcov dopĺňa sestra Marta, bývalá basketbalistka Lokomotívy Košice i reprezentácie.Celej rodine a príbuzným Imricha Lukáča vyjadrujeme úprimnú sústrasť.

reklamná správa

Stiahnite si prvú kartu výhod v mobile na Slovensku

S aplikáciou NAŠAKARTA v Beauty expert zlava na služby 10%

Zistite viac

 

Čítajte viac: umrtia

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím