30.10.20

Zoologická záhrada je stále otvorená

Foto: Veronika Janušková

Keďže košická zoo sa nachádza v extraviláne mesta, t. j. v nezastavanej časti, pokojne ju môžete navštíviť aj v týchto dňoch a využiť tak možno posledné teplejšie jesenné dni v tomto roku.

Hoci tam platia sprísnené hygienicko-bezpečnostné opatrenia a zoo už prešla na zimný režim, zážitok z prechádzky v krásne vyfarbenom lese so zvieratkami určite bude stáť za to.

reklamná správa

NAJLEPŠIE SUSHI V KOŠICIACH!

Objednajte si skvelé sushi, rameny, čerstvé cestoviny, pikantné curry a pochutnajte si s KOSHI SUSHI

Zistite viac
 

Denne do 16. hodiny

Väčšina zvierat aj v týchto dňoch obýva svoje celoročné výbehy. Zazimované sú len niektoré druhy exotických vtákov, africké antilopy či  suchozemské korytnačky. Tohtoročná návštevnosť prekročila 212 tisíc.

„Napriek pandémii, ktorá ju zatvorila v prvej vlne na 55 dní, na priazeň návštevníkov sa nemôže sťažovať. Historicky rekordné boli obidva letné mesiace – júl a august, keď do zoo prišlo vyše 130 tisíc návštevníkov. Druhá vlna pandémie a s ňou súvisiace opatrenia, ale aj počasie sa naopak podpísali pod októbrovú návštevnosť. Kým vlani nás v desiatom mesiaci navštívilo vyše 15 tisíc ľudí, v tomto roku to bola sotva tretina,“ hovorí Eva Malešová, hovorkyňa zoo s upozornením, že teraz sa brány záhrady zatvárajú už o 16. hodine.

Nový projekt

V týchto dňoch začala realizovať zoologická záhrada v spolupráci so ZOO Nyíregyháza ďalší projekt zameraný na rozvoj cestovného ruchu a ochranu prírodných hodnôt.

Vďaka fondu malých projektov pre východnú programovú oblasť Interreg Slovenská republika – Maďarsko preinvestuje ako hlavný partner takmer 32-tisíc eur.

„Projekt s názvom Zoologické záhrady bez hraníc bude prínosom hlavne pre návštevníkov. V areáli pribudne nový moderný informačno-edukačný systém, ktorý je nevyhnutný v rozľahlom areáli.  Termín ukončenia je naplánovaný na koniec leta budúceho roku,“ informovala hovorkyňa.

reklamná správa

Apríl plný výhod v Moris Slovakia s.r.o

Vychutnajte si s Moris Slovakia s.r.o mesiac plný výhod

Zistite viac

Zaujalo vás niečo vo vašom okolí? Napíšte nám na [email protected]

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím