--.--.----Meniny: Načítavam...--:--:--
FacebookInstagramSpráva

Košičania sa pokúsia prekonať rekord v korčuľovaní

Posledným veľkým podujatím tohto roka, v ktorom Košice získali titul Najlepšie Európske mesto športu 2016, bude pokus o prekonanie slovenského aj Guinessovho rekordu v nonstop 24-hodinovom korčuľovaní. Spoločensko-športové podujatie štartuje 28. decembra o 16:00 v Športovo-zábavnom areáli na Alejovej ulici. Domáci Košičania, ale aj návštevníci mesta a obyvatelia okolitých obcí a miest, sa môžu stať

Redakcia KOŠICE:DNES
22. 12. 2016
0

Posledným veľkým podujatím tohto roka, v ktorom Košice získali titul Najlepšie Európske mesto športu 2016, bude pokus o prekonanie slovenského aj Guinessovho rekordu v nonstop 24-hodinovom korčuľovaní. Spoločensko-športové podujatie štartuje 28. decembra o 16:00 v Športovo-zábavnom areáli na Alejovej ulici.

Domáci Košičania, ale aj návštevníci mesta a obyvatelia okolitých obcí a miest, sa môžu stať súčasťou originálneho podujatia. Všetci sa spoločne pokúsia prekonať dva slovenské rekordy: v počte zúčastnených korčuliarov a v počte nakorčuľovaných kilometrov. V oboch disciplínach sa pokúsia aj o prekonanie Guinessovho rekordu.

Podmienkou splnenia rekordu je, aby počas 24 hodín bol nepretržite na ľadovej ploche aspoň jeden korčuliar. Zaregistrovať sa môžete vopred, prípadne priamo na mieste počas konania akcie. Korčuliarov i divákov čaká zaujímavý program, najmä vo večerných hodinách.

Vo februári tohto roku sa konal prvý ročník tohto podujatia, pričom Košice si pripísali dva ustanovujúce slovenské rekordy. Počas 24 hodín nakorčuľovalo 1 610 účastníkov a najazdili dohromady 1 298 kilometrov.

(SITA)
Foto: Veronika Janušková

Aký je váš názor?

#Spravodajstvo#Košice

Sledujte nás na Facebooku

Buďte vždy v obraze! Pridajte sa k našej komunite a dostávajte najnovšie správy z Košíc a okolia priamo do vášho feedu.

Pre čítanie ďalšieho článku
Potiahnite prstom doprava alebo doľava

Súvisiace články

Najnovšie články