10.01.17

Sviečky spríjemnia dlhé zimné večery u vás doma

Foto: shutterstock

Svetlo a vôňa sviečok v sebe ukrývajú vždy tajomnú a upokojujúcu atmosféru. Uvedomujeme si to nielen počas vianočných sviatkov, keď trávime čas v kruhu tých najbližších.

V súčasnosti máme na trhu k dispozícii množstvo rôznych druhov sviečok. Je len na vás, aby ste si vybrali takú, ktorá naplní vaše očakávania a spríjemní dlhé zimné večery.

Mágia vo sviečke

Jednou z možností, ktorá stojí za vyskúšanie, je magická sviečka. Jej mágia spočíva v tom, že v priebehu horenia mení farby. Zdá sa vám to nepredstaviteľné? Dnes už nič nie je nemožné. Na jej dne sa nachádzajú diódy, ktoré sa aktivujú zapálením knôtu. Akonáhle ju zapálite, jej sfarbenie sa začne meniť. 

Bez umelých farbív

Obľúbené sú aj sviečky zo včelieho vosku. Vyznačujú sa špecifickou vôňou, ktorá vzniká zo spojenia medu, propolisu a peľu. Vyrábajú sa v rôznych tvaroch a veľkostiach. Ak patríte k ľuďom, ktorým nie je osud tejto planéty ľahostajný, tieto sviečky naozaj oceníte. Pochádzajú totiž z obnoviteľných zdrojov bez umelých farbív a vôní. Výhodou sviečok zo včelieho vosku je, že horia dlhšie ako bežné. Zároveň vyžarujú negatívne ióny, ktoré čistia vzduch a majú priaznivý vplyv na organizmus a dýchacie cesty. 

Každá vyrezávaná sviečka je originál. / Foto: shutterstock
Každá vyrezávaná sviečka je originál. / Foto: shutterstock

Gélové sviečky

Zaujímavé sú tým, že sa po zapálení menia na tekutú hmotu. Gél môže byť priezračný, ale aj farebný. Nápaditosť týchto sviečok spočíva v tom, že v nich môžu byť zaliate rôzne miniatúrne predmety. Kamienky či mušličky, sklenené guľôčky alebo suché kvety a mince. Každá drobnosť navodí špecifickú atmosféru. 

Handmade

Vyrezávané sviečky sú zaručene tými najoriginálnejšími, aké ste kedy videli. Každá jedna je totiž vyrobená ručne. Vyrábajú sa postupným ponáraním do farebných voskov, čím sa získa niekoľko rôznych vrstiev. Potom je už len na vkuse výrobcu, aké tvary vytvorí vyrezávaním do sviečky či ako jednotlivé vrstvy „poohýba“.

Foto: shutterstock

 

Čítajte viac: dekoracie

Pitoňáková
Zdieľať článok:

Absolventka mediálnych štúdií a žurnalistiky. V KOŠICE:DNES sa venuje aktuálnemu dianiu na online.

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Diskusia
0

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím