21.03.17

„Výletník“ Dudáš priznáva, že sa musí upokojiť

Foto: Veronika Janušková

Obranca HC Košice Martin Dudáš je v play-off útočne naladený. Z vlastného pásma vyrážal v domácich dueloch s Martinom až netradične často na výlety. Gólom však odmenený nebol, v prvom zápase si pripísal jednu asistenciu.

„Ak je šanca vyraziť dopredu, tak tam idem. Hlavne, aby som bol potom vzadu. Lebo v druhom zápase som raz prepadol, a hneď bol z toho martinský gól. Takže sa musím upokojiť a nelietať tam tak často,“ povedal nám Martin Dudáš. 

Oceliari si cestu do semifinále skomplikovali. Druhú dvadsaťminútovku nedeľňajšieho súboja vzali na ľahkú váhu a vypomstilo sa im to. „Martin bojoval rovnako ako v prvom stretnutí. V druhej tretine sme doslova zaspali. To je už naša klasika z tejto sezóny, ak dáme gól hneď na začiatku, tak sa uspíme. Súper cítil šancu, otočil to, a už sme to nedokázali vyrovnať.“

Český obranca v službách HC sa opakovane naťahoval s martinským útočníkom Rapáčom. K pästnej výmene však nedošlo, hoci sa navzájom párkrát šteklili. „K takému nímandovi sa vyjadrovať nebudem,“ podotkol robustný bek, ktorý v stredu berie len víťazstvo. Dudáš pritom vie, že u súpera to bude ešte ťažšie ako v Steel aréne. 

Foto: Veronika Janušková

Čítajte viac: hc kosice

Tóth
Zdieľať článok:

Športovým redaktorom je od roku 1992. Pracoval v Košickom večeri, Korzári a spolupracoval aj s celoslovenskými médiami. Od roku 2014 tvorí ako športový redaktor KOŠICE:DNES.

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Diskusia
0

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím