28.11.16

KOŠIČAN ROKA 2016 - nominácia: ZOO Košice

Zoologická záhrada v Košiciach oslávila v roku 2016 jubilejných 30 rokov svojej existencie. Okrúhle narodeniny úspešne zavŕšila koncom septembra 2016, keď získala členstvo Európskej asociácie zoologických záhrad a akvárií (EAZA). 

Foto: zoo ke
Foto: zoo ke

EAZA je jedna z najprestížnejšich a najrešpektovanejších profesijných organizácii s prísnymi kritériami členstva. Proces získania titulu trval až tri roky a aby košická ZOO členstvo získala, musela prejsť značným rozvojom. Do budúcna to zoologickej záhrade môže priniesť výrazne skvalitnenie a rozšírenie druhovej skladby.  V súčasnosti nájdete v košickej ZOO v Kavečanoch približne 250 druhov zvierat.

V uplynulom období sa ZOO Košice zapojila aj do viacerých medzinárodných programov na podporu ohrozených druhov zvierat. 

Foto: zoo ke
Foto: zoo ke

S radosťou sme prijali informáciu, že mediálny dom Košice: dnes nominoval Zoologickú záhradu Košice do ankety o získanie ocenenia Košičan roka – subjekt.  V mene kolektívu ZOO  vám ďakujem   za  pozornosť, ktorú ste nám doteraz venovali. Hreje ma pocit, že naša práca má zmysel a že nás vníma verejnosť  pozitívne.  Chcem všetkých našich priaznivcov ubezpečiť, že v tomto našom úsilí budeme pokračovať. To, že sme sa presadili na medzinárodnom poli je obrovský úspech, ale aj neľahký záväzok kráčať v duchu moderných trendov záhrad Európy a sveta.  Zoologická záhrada – to je bežec na dlhé trate v zložitom teréne, kde je plno nástrah a prekážok.  Ak vidíte cieľ a podporu priaznivcov, beží sa ľahšie. Držte nám palce. Ďakujem za všetkých pracovníkov tejto úžasnej inštitúcie,“ vyjadril sa na margo nominácie v ankete KOŠIČAN ROKA riaditeľ ZOO Košice Erich Kočner.

Hlasujte formou SMS na číslo 6679 
Text SMS: B1
Kompletný prehľad nominovaných a bližšie informácie na www.kosicanroka.sk

 

Čítajte viac: kosican-roka

DNES
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Diskusia
0

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím