13.12.16

Aké zmeny v parkovaní schválili

Foto: Veronika Janušková

Mestom avizované vylepšenia Všeobecne záväzného nariadenia č. 157 o parkovaní sú skutočnosťou. Na včerajšom rokovaní ich mestskí poslanci bez problémov schválili.

Od začiatku budúceho roku budú ročné rezidentské karty stáť namiesto doterajších 35 už len 20 eur. Keďže sa budú vydávať vlastníkovi bytu, môžu sa k nim dostať aj nájomníci na základe platnej nájomnej zmluvy. Ďalšou zmenou je možnosť pre držiteľov rezidentskej karty zaparkovať nielen v lokalite, pre ktorú bola vydaná, ale aj v susediacich lokalitách. 

Úľav sa dočkali aj držitelia preukazov ťažko zdravotne postihnutých osôb. Pre nich schválili cenu rezidentskej karty 5 eur platnú v mieste bydliska i v mieste, kde pracujú. V tarifnom pásme 3 a 4, teda na návštevníckych parkoviskách v rezidentských lokalitách a na záchytných parkoviskách, nebudú musieť zatiaľ platiť parkovné. To má platiť do konca budúceho roku, dokedy má firma EEI vybudovať dostatočný počet vyhradených parkovacích miest podľa zákona. 

 

Jedna momentka z dnešného zastupiteľstva #kosicednes #kosice #zastupitelstvo #magistrat

Fotka uverejnená používateľom KOŠICE:DNES (@kosicednes),

 

Rokovania s EEI  

Najčastejšie otázky poslancov na zastupiteľstve smerovali k tomu, prečo predtým EEI deklarovala 35 eur za rezidentskú kartu ako najnižšiu možnú cenu, a zrazu je možné ju výrazne znížiť. „Cena karty bola znížená po rokovaniach s odbornými útvarmi a prevádzkovateľom parkovacieho systému. Chceli sme na jednej strane vyjsť v ústrety obyvateľom, ale zároveň neohroziť sľúbenú investíciu 2 milióny eur a predísť do budúcnosti možným sankciám zo strany prevádzkovateľa,“ vysvetlil primátor Raši.

Ani 17-tisíc podpisov poslancami nepohlo

Viac k téme

13.12.16
Ani 17-tisíc podpisov poslancami nepohlo

Hneď po schválení zmien zastupiteľstvo zamietlo návrh poslanca Ota Žarnaya o jednostrannom zúžení predmetu prenájmu parkovacích plôch firme EEI na stav spred začiatku júla tohto roku, teda na centrálnu mestskú zónu. 

Foto: Veronika Janušková

Ferko
Zdieľať článok:

Má viac ako 21-ročnú novinársku prax. Pracoval v denníku Korzo, Košickom večerníku, týždenníku Markíza, aj denníku Plus 1 deň. Od roku 2014 sa venuje košickým aktualitám a krimi správam ako redaktor KOŠICE:DNES.

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Diskusia
0

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím