16.04.17

Beh v ZOO sa vydaril, bežali aj zvieratá

Netradičné prostredie zoologickej záhrady pre bežecké aktivity si dnes v košickej zoo po roku opäť vychutnali stovky rekreačných aj aktívnejších bežcov. Čoraz populárnejšie podujatie konané na Veľkonočnú nedeľu v areáli s exotickými zvieratami malo svoj štvrtý ročník. 

Akcia s názvom Magneti Marelli Beh v Zoo v príjemnej atmosfére prilákala celkovo 570 registrovaných bežcov. Jedna z tratí s dĺžkou 2,5-kilometra bola určená rodinám s deťmi a začiatočníkom. Druhá, náročnejšia, mala 6,5 kilometra, víťazmi na nej sa stali Tibor Sahajda z Košíc (21:39 min) a Veronika Ľašová (28:25 min) z Krupiny. 

"Počasie nám vydržalo a účasť nám opäť narástla, z čoho sa veľmi tešíme," uviedol pre TASR organizátor zo združenia Active life Tomáš Gáll.

Štart a cieľ bol pri chovnom zariadení opíc. Trasa bola naplánovaná tak, aby bežci mali možnosť okrem športového zážitku vidieť a spoznať čo najviac zvieracích obyvateľov zoo. Náhliaci sa ľudia naopak zaujali aj samotné zvieratá, niektoré sa dokonca v ohradách k nim pridali a pustili sa nakrátko do behu či cvalu. 

Ako uviedla pre TASR Eva Malešová z košickej zoo, pre chované zvieratá je bežecká akcia spestrením. "Tým, že žijú v zoo, samozrejme, reagujú na takéto podujatia, ale nie zle, v podstate je to pre nich nový podnet," povedala.

Originálna myšlienka tohto behu vznikla v Košiciach pred štyrmi rokmi a už si našla svojich priaznivcov aj v iných zoologických záhradách. Nie všade je však z priestorových dôvodov realizovateľná. "Aktuálne vieme, že po našom vzore začali behy organizovať aj v Zoo Praha a Zoo Brno," skonštatoval Gáll.

Okrem veľkých i malých bežcov prilákala dnes zoo aj ďalších početných návštevníkov. Nepríjemným prekvapením pre nich bol výber poplatkov za parkovanie vozidiel na parkovisku pred zoo, čo zaskočilo aj samotnú zoologickú záhradu, ktorá má parkovisko od mesta v správe. Vecou sa zaberala aj privolaná polícia.

(TASR)
foto: KD archív

Čítajte viac: beh zoo kosice

DNES
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Diskusia
0

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím