06.05.17

Čašníci behali v centre Košíc

Foto: Veronika Janušková

Atmosféra známeho filmu „Vrchni, prchni!“ sa preniesla do centra mesta. V rámci osláv Dňa mesta sa na Hlavnej ulici konal prvý ročník behu čašníkov.

Na štart sa prihlásila viac ako dvadsiatka čašníkov z viacerých prevádzok v centre mesta. Pred sebou mali 60 metrov dlhú trať, v ruke niesli tácku a v nej jeden naplnený pohár a fľašu. 

Do finále sa dostali štyria najlepší čašníci, ktorí to už mali náročnejšie. Na tácke totiž mali dva poháre, naplnené sektom. V cieli sa malo merať, koľko vyliali, no košickí čašníci sú šikovní, a tak porota zostala bez práce. Do cieľa totiž všetci štyria dobehli bez toho, aby sa im vyliala aspoň kvapka.

Víťazom sa stal 19-ročný Patrik Tulaj, ktorý v tomto odvetí pracuje už 4 roky. 

„Nebolo ľahké obstáť v konkurencii. Spoliehal som sa na to, že sa niekomu niečo vyleje,“ prezradil svoju taktiku Patrik. Napriek svojmu nízkemu veku vie, že hosť musí byť spokojný. 

„Musím vedieť dobre komunikovať. Zásada je byť slušný, profesionálny a ústretový,“ konštatoval P. Tulaj.

Foto: Veronika Janušková


 

Čítajte viac: beh

Hakl
Zdieľať článok:

V novinách pracuje od roku 1998. Pôsobil vo viacerých redakciách, napríklad v Košickom večerníku, Košickom denníku a v celoslovenskom denníku Nový Čas. V redakcii KOŠICE:DNES sa zaoberá komunálnou politikou. 

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Diskusia
0

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím