10.01.17

Košické Gymnázium na Šrobárovej oddnes vedie D. Klímová

Foto: Iveta Vaculová

Predseda Košického samosprávneho kraja (KSK) Zdenko Trebuľa na návrh Rady školy pri Gymnáziu na Šrobárovej odvolal s účinnosťou od 10. januára jeho doterajšieho riaditeľa Slavomíra Harabina. Zároveň oddnes poveril vedením košického Gymnázia na Šrobárovej ulici doterajšiu zástupkyňu riaditeľa Dagmar Klímovú. Informovala o tom dnes hovorkyňa KSK Zuzana Bobríková.

„Medzi dôvodmi, ktoré k odvolaniu viedli, bol návrh rady školy, závery štátnej školskej inšpekcie v oblasti riadenia školy a výsledky kontroly Útvaru hlavného kontrolóra a odboru školstva KSK,“ uviedla Bobríková. Doložila, že pracovný pomer Slavomíra Harabina na gymnáziu sa nekončí.

Členovia rady už pred časom odhlasovali návrh na odvolanie riaditeľa z funkcie v pomere hlasov sedem k trom. Drvivá väčšina zamestnancov adresovala rade školy list, v ktorom opísali všetky nevhodné praktiky pána riaditeľa pri riadení, ktoré vytvárali zlú atmosféru v škole. Ako pre médiá uviedol člen rady školy delegovaný ako zástupca zriaďovateľa a zároveň poslanec Zastupiteľstva KSK Rastislav Trnka, okrem porušení Zákonníka práce išlo aj o zistené ekonomické pochybenia.

(SITA)
Foto: Iveta Vaculová

Čítajte viac: gymnazium

DNES
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Diskusia
0

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím