11.01.17

Ľudská zloba nemá hraníc

Foto: Veronika Janušková

Útulok v Haniske pri Košiciach predvčerom postretlo nemilé prekvapenie. V týchto nízkych teplotách im niekto ukradol teplý materiál, ktorým chránili psíkov pred mrazom.

Pri rannej návšteve našli zamestnanci útulku v jednej z unimobuniek vypáčené mreže. Z miestnosti im ukradli deky, ovčie rúna, paplóny, obojky a pelechy.

Teplé veci sú v mrazoch veľkou stratou

„Všetky tieto veci sme dostali od ľudí, ktorí chceli útulkáčom pomôcť,“ opísala stav vedúca útulku Romana  Šerfelová. Pre psíkov v útulku sú v mrazoch veľkou pomocou. „Finančnú škodu nemáme, pre nás má aj stará deka, alebo paplón vysokú hodnotu.“ Vďaka ním spríjemňujú život útulkáčov, aby tak mohli ľahšie zvládať zimu. „Pre staršie psíky je určite lepšie, ak majú niečo mäkké, kde si môžu ležať,“ dodala Šerfelová. 

Foto: Archív U.V.P
Foto: Archív U.V.P

Útulok sa zabezpečí fotopascami

Polícia páchateľov vypátrala a obvinila. Krádež sa však v útulku nestala prvýkrát. „Pred dvoma rokmi sme mali rozsiahlejšiu krádež, kde nám vtedy ukradli všetky misky na kŕmenie, niekoľko desiatok kíl ryže, cestovín, nové bráničky ktoré sa mali montovať.“ Zlodejom v útulku už nedajú viac šancí: „Proti krádežiam zabezpečíme celý útulok fotopascami, ktoré pri pohybe rozpošlú MMS, a následne budeme kontaktovať políciu. Táto investícia je potrebná na to, aby sme ochránili aj to málo čo máme,“ prehovorila o plánoch Šerfelová. Hoci nemajú veľa financií,  zabezpečenie proti krádeži je ich prioritou. 

Potešia sa všetkému teplému

Keďže v súčasnosti majú teplého materiálu málo, „ľudia nám veľmi pomôžu, ak útulkáčom darujú deky, paplóny, ovčie rúna, staré kabáty, svetre. Zíde sa nám všetko, čo vieme použiť ako podstieľku pod psíkov,“ vyzvala šéfka útulku ľudí o pomoc. 
 

(TOČ)
Foto: Archív U.V.P

Čítajte viac: kradez utulok psy

DNES
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Diskusia
0

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím