01.01.17

Prvým košickým bábätkom v roku 2017 je Michaela

Prvá Košičanka v roku 2017 sa narodila v Univerzitnej nemocnici L. Pasteura (UNLP) iba dve minúty po polnoci. Váži 3 810 gramov a meria 50 centimetrov. Pôrod prebehol bez komplikácií, Michaela i novopečená mamička sú zdravé.

Zuzana Marcinová a Peter Maščák sú partnermi viac ako dva roky. Dve minúty po začatí roku 2017 sa im narodilo vytúžené dieťa. „Miška mala termín narodenia medzi 27. decembrom a  2. januárom. Mierne bolesti som začala cítiť už ráno na Silvestra, tak ma partner doviezol do nemocnice,“ opisuje priebeh dôležitej životnej udalosti mamička Zuzana.

Silnejšie bolesti začali okolo šiestej večer a tesne po polnoci bola malá Michaela na svete. „Mamička znášala pôrod veľmi dobre. Na to, že bola prvorodička, krásne spolupracovala a obe sú v poriadku a zdravé,“ informovala službukonajúca lekárka gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia UNLP Júlia Frivalská.

„Už ma dnes bola navštíviť mama a sestra, teraz je tu so mnou partner,“ vyratúva novopečená mama. „Je to úžasný pocit pre otca, držať na rukách svoje dieťa,“ žiari Michaelin otec Peter Maščák. Na šťastnú správu čakal v spoločnosti svojich rodičov. Informácie o dcére dostal niekoľko minút po polnoci. 

Mišku vítal aj primátor

Popoludní prišiel prvú Košičanku privítať primátor mesta Richard Raši. „Som rád, že všetko prebehlo bez komplikácií,“ povedal. Malá Miška dostala košík s hračkami, kde dominoval plyšový medveď. „Keďže tu bol aj otecko, jemu sme zverili finančnú hotovosť – 300 eur,“ dopĺňa primátor. Miške poprial, aby bola šťastná a aby si celý život plnila svoje sny. 

Doma sú pripravení

Na príchod dcéry sa partneri svedomito pripravovali. Aj na výber mena. „Môj otec je Michal a keďže sme v rodine nemali žiadneho mužského potomka, dohodli sme sa, že meno v ženskej verzii ponesie naša dcéra,“ prezrádza Zuzana. Doma čaká malú Mišku zariadená izbička s postieľkou a  kompletnou detskou výbavičkou. „Prajem jej hlavne veľa zdravia. A nech je šťastná a milovaná,“ s nadšením hovorí novopečená mama. 

DNES
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Diskusia
0

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím