21.12.16

V košickej MHD budú počas zimných prázdnin zmeny

Dopravný podnik mesta Košice (DPMK) upozorňuje cestujúcich, že počas zimných prázdnin od 23. decembra do 8. januára bude MHD premávať podľa prázdninových cestovných poriadkov. Počas vianočných a novoročných sviatkov bude MHD premávať ako cez voľné dni. 

Ako informovala agentúru SITA hovorkyňa DPMK Michaela Karaffová, nedeľné posilnené linky 5 a 57 a školská linka Š1 nebudú premávať. Taktiež autobusové linky 11, 20L, 25, 26P a 29 nevykonávajú zachádzky k základným školám. Linky 10 nebudú zachádzať na zastávku OC Optima, ale budú premávať len po zastávku Luník VIII.

V období od 24.12. do 1.1. bude linka 23 premávať v obmedzenom režime. Počas pracovných dní budú spoje na tejto linke jazdiť v pravidelnom 60-minútovom intervale a počas voľných dní v 120-minútovom intervale. Autobusy v tomto období nebudú zachádzať k zastávke Faurecia. V období od 21. decembra do 1. januára 2017 nebude na linke 25 premávať spoj v pracovných dňoch o 14:15 zo zastávky Magnezitárska smer Námestie osloboditeľov. Nebudú premávať ani vysokoškolské spoje električkovej linky R4. Tieto spoje budú obnovené až od začiatku letného semestra - pondelka 13. februára.
 

(SITA)
Foto: Veronika Janušková

DNES
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Diskusia
0

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím