09.01.17

Výčiny počasia zamestnávali hasičov, záchranárov i policajtov

Foto: Veronika Janušková

K silným mrazom sa v závere víkendu v Košiciach pridal nepríjemný silný  vietor. Ten strhával strechy, zateplenie aj garáž.

Najviac práce pre vyčíňajúce počasie mali košickí hasiči. Zasahovať museli na viacerých miestach. K najzávažnejším zásahom patrilo strhnuté zateplenie na Buzuluckej ulici na Furči dnes po polnoci. „Kusy polystyrénu aj s ukotvením lietali po celom parkovisku. Zasiahli aj niekoľko zaparkovaných áut, veľké škody však nenarobili. Na stene však zostala visieť časť zatepľovacieho systému. Potom si vec prevzali policajti, ktorí situáciu monitorovali, aby nedošlo k ďalším škodám,“ povedal nám operačný dôstojník hasičov.

Časť strechy nadvihol silný vietor v Sokoli neďaleko Košíc. Chlapi v modrých uniformách museli zasahovať aj na Alvinczyho a Haviarskej ulici, kde živel poškodil plechové ploty. Starosti narobil vietor aj majiteľom domu v Lorinčíku. Oplotenie a fasádu im poškodila plechová garáž, ktorú vietor odfúkol z vedľajšieho pozemku. Hasiči ju museli rozpíliť a uložiť tak, aby neohrozovala okolie. 

 

Padali najmä opití

Zdravotnícki záchranári mali tiež plné ruky práce. Podľa informácií hovorcu Košickej záchranky Igora Krupu zaznamenali v meste a blízkom okolí počas víkendu vyše 300 zásahov.

„Najčastejšie išlo o vírusové komplikácie respiračného charakteru. Naše posádky však zasahovali aj pri ôsmich pádoch. Treba skonštatovať, že vo viac ako polovici prípadov asistoval pádu aj alkohol. Čo sa týka podchladenia, ošetrili sme a previezli do zdravotníckeho zariadenia štyroch ľudí. Išlo hlavne o bezdomovcov. U jednej bezdomovkyne boli naši ľudia v priebehu troch dní dvakrát. Dôvod bol rovnaký – ležala na ulici pod vplyvom alkoholu,“ hovorí I. Krupa. 

Foto: Veronika Janušková

Ferko
Zdieľať článok:

Má viac ako 21-ročnú novinársku prax. Pracoval v denníku Korzo, Košickom večerníku, týždenníku Markíza, aj denníku Plus 1 deň. Od roku 2014 sa venuje košickým aktualitám a krimi správam ako redaktor KOŠICE:DNES.

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Diskusia
0

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím