19.05.17

Kto bude tretí: Hornets alebo Modrí Draci?

Foto: Veronika Janušková

Boj o bronzové medaily vo vodnopólovej extralige sa rovnako ako vlani ponesie v znamení košickej konfrontácie medzi Hornets a Modrými Drakmi. Hrá sa na tri víťazstvá, všetky duely sa odohrajú v bazéne Mestskej krytej plavárne. Prvý je na programe zajtra o 19. hodine. 

Vlani uspeli sršni, ktorí sú favoritom aj tentoraz. Museli však stráviť semifinálové vyradenie s Bratislavčanmi 0:3 na zápasy. Bolo trpké, lebo v tejto sezóne mali finálové ambície, dlho boli lídrami súťaže a aj do play-off vstupovali z druhého miesta.  

Vidumanského odstavilo rameno

„Mojou veľkou motiváciou pred touto sezónou bolo získať majstrovský titul, bol by to môj druhý titul s Hornets. Všetci sme sklamaní, že nehráme finále, ktoré bolo naším cieľom,“ poznamenal kapitán a najskúsenejší hráč ŠK Hornets Ladislav Vidumanský mladší (na snímke hore), ktorý bol až do roku 2010 celkovo šestnásť rokov verný čiapočke ŠKP Košice. Na rok prestúpil do Topoľčian, odkiaľ sa vrátil do Košíc, ale už do tímu Hornets. 

Tohtoročná sezóna sa pre 32-ročného Vidumanského predčasne skončila. „Vyše mesiaca mám problémy s natrhnutým svalom rotátorovej manžety pravého ramena. Lekári sa zatiaľ nerozhodli pre operáciu, liečime to konzervatívnym spôsobom. Verím, že nebudem musieť ísť pod nôž. Sériu o bronz budem sledovať iba ako divák. Nášmu tímu verím, zápasy s Modrými Drakmi musíme zvládnuť a získať aspoň to tretie miesto,“ zaželal si člen širšieho kádra súčasnej slovenskej reprezentácie, ktorý sa ešte ako neskúsený mladíček zúčastnil na majstrovstvách Európy v roku 2006 v Belehrade, kde sme obsadili jedenáste miesto. 

Grutka o túžbe aspoň raz zvíťaziť

Do tímu ŠKP Modrí Draci Košice-Staré Mesto sme nahliadli vďaka postrehom kanoniera tímu Miroslava Grutku. „Vyše mesačnú pauzu po skončení semifinále play-off sme využili na to, že sme dobre potrénovali. Nacvičili sme si zopár systémových prvkov, na zápasy o bronz sa už všetci tešíme,“ rozhovoril sa Miroslav Grutka. 

Miroslav Grutka bude v úvodných dvoch dueloch košickej série o bronz zaskakovať vo funkcii kapitána tímu Modrých Drakov. foto k článku: Veronika Janušková
Miroslav Grutka bude v úvodných dvoch dueloch košickej série o bronz zaskakovať vo funkcii kapitána tímu Modrých Drakov. foto  Veronika Janušková

Nepripúšťa si, že košické derby budú mať rovnako jednoznačný vývoj ako v doterajšom priebehu sezóny, keď Hornets štyrikrát jasne triumfovali nad Modrými Drakmi (16:4, 12:4, 16:4 a 12:4) „Favoritom série je náš súper, ale my máme v porovnaní s úvodom sezóny momentálne určite väčšiu šancu odohrať s Hornets vyrovnané zápasy a byť im dôstojným súperom. Naším cieľom bude vyhrať aspoň jeden zápas,“ prognózoval hráč Modrých Drakov.

Pauzovať musí Palaščák, zrejme sa vráti Nagy

Miroslav Grutka obšírnejšie rozvinul, na základe čoho takto uvažuje: „Hornets určite cítia sklamanie, že nepostúpili do finále. V ich tíme počas sezóny skončil najlepší hráč a slovenský reprezentant Samo Baláž, ktorý prestúpil do Talianska, no a zraneného majú ďalšieho skúseného lídra, Vidumanského. Ďalším faktorom je to, že my sme na tom kondične lepšie ako doteraz a aj ako tím sme sa dali viac dokopy. Dúfam, že vo vode bude vidno našu ochotu bojovať jeden za druhého. Do nášho mužstva sa zrejme vráti Sebastián Nagy, ktorý sa počas tejto sezóny rozhodol skončiť s vodným pólom, ale pomôže nám v sérii o bronz. Škoda, že pre disciplinárny trest bude musieť prvé dva zápasy stáť náš kapitán Martin Palaščák.“ 

Práve Miroslav Grutka tak bude v úvode košickej série o bronz zaskakovať vo funkcii kapitána Modrých Drakov. „V našom klube je zaužívané, že kapitánom je vekom vždy najstarší hráč, ktorý sa narodil v Košiciach,“ vysvetlil 32-ročný vodný pólista.

Mestská plaváreň aj s názvom Dragons aréna
Vedenie Mestskej krytej plavárne v Košiciach sa rozhodlo rozšíriť svoje pomenovanie o názov Dragons aréna. Práve na bočnej stene plavárne smerom k Železničnej stanici sa vyníma maľba modrého draka. Vedenie plavárne zorganizovalo internetovú aj písomnú anketu. Do písomnej ankety sa zapojilo 1 850 ľudí. Až 1 432 z nich súhlasilo s doplnením názvu plavárne, proti bolo 418. Pri elektronickom internetovom hlasovaní sa v prospech tejto zmeny vyslovilo 70,30 % hlasujúcich.

 

Sršni úspešní v reprezentácii do sedemnásť rokov
Klub ŠK Hornets Košice mal šesťčlenné hráčske zastúpenie v reprezentácii Slovenska do 17 rokov, ktorá úspešne zvládla kvalifikáciu o postup na ME. Slováci uspeli v konkurencii Nemecka, Poľska, Bulharska, domáceho Slovinska a Bieloruska, keď zdolali všetkých súperov. K vydarenému vystúpeniu prispeli aj hráči sršňov Štefan Hrehor, Maximilián Molnár, Jakub Barla, Tomáš Bačo, Branislav Balogh a Peter Gazsi. Prví dvaja v tejto sezóne nazreli aj do kádra seniorov ŠK Hornets a okúsili  slovenskú extraligu.

 

(BL)
Foto: veja

DNES
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Diskusia
0

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím