Gröhling tvrdí, že ak sa nič neudeje, v stredu ministri za SaS podajú demisiu
Minister školstva, vedy, výskumu a športu SR a člen vyjednávacieho tímu strany Sloboda a Solidarita (SaS) Branislav Gröhling dnes po tlačovej konferencii v Prešove povedal, že koaliční partneri sa zhodli na tom, že si v najbližších hodinách nebudú odkazovať medzi sebou správy prostredníctvom médií a sociálnych sietí.
Gröhling zároveň potvrdil doterajšie stanovisko SaS, že v stredu ich ministri podajú demisiu, ak sa nič neudeje.
„Prioritne sa stretávame. Sú to stretnutia medzi jednotlivými kolegami a pánom premiérom Eduardom Hegerom (OĽaNO). Zajtra je posledný deň, sme dohodnutí, že po rokovaní vlády pôjdeme podať demisie,” oznámil Gröhling. Podľa jeho slov budú ešte ministri za SaS čakať na vyjadrenia od koaličných partnerov, následne by mali oznámiť ďalšie kroky.
Zdroj: (SITA, kh;vr)
Odporúčané články
Na košickom sídlisku Terasa sa cez víkend uskutočnila dobrovoľnícka akcia zameraná na čistenie verejných priestorov. Upratovanie prebiehalo v lokalite Luník VIII, kde sa podarilo odstrániť väčšie množstvo odpadu.
V Košiciach v sobotu (18. 4.) sprejazdnia úsek Rastislavovej ulice od ulice Milosrdenstva po vstup do Univerzitnej nemocnice Louisa Pasteura (UNLP). Zároveň bude v sobotu a nedeľu (19. 4.) medzi 6.00 a 18.00 h pre asfaltovanie komunikácie kompletne uzavretá križovatka Gemerská a Mudroňova zo všetkých smerov.
Policajti odhalili prípad podvodu, pri ktorom manželský pár neoprávnene získal humanitárne dávky pre občanov Ukrajiny za viac ako 300 000 českých korún, teda v prepočte približne 12 300 eur. Peniaze mali poberať napriek tomu, že na nich nemali nárok.