Odškodnia aj cezpoľných vodičov
Konkrétnejšie informácie o spôsobe avizovaných kompenzácií v košickej MHD, ktoré ako prvý uverejnil večerník košice:dnes, vzbudili veľkú pozornosť.
Magistrát a Dopravný podnik mesta Košice (DPMK) chcú kompenzáciami odškodniť Košičanov za komplikácie, ktoré im spôsobuje rekonštrukcia električkových tratí a uzlov.
Od začiatku júla by mali predĺžiť platnosť cestovných lístkov a pri časových ku každému mesiacu pridajú týždeň. V pondelky a piatky by malo byť cestovanie v MHD zdarma pre tých vodičov, ktorí sa preukážu občianskym preukazom a technickým preukazom od auta. Kompenzácie majú platiť až do konca októbra.
Hneď po zverejnení sa však v reakciách Košičanov objavili rôzne otázky. Najčastejšie boli ľudia zvedaví, či sa avizované cestovanie zadarmo v mestskej hromadnej doprave bude týkať iba košických vodičov.
“Veľa ľudí chodí každý deň autom do práce v meste aj z bližšieho, alebo vzdialenejšieho okolia. Bude to platiť aj pre nich?” – pýtajú sa viacerí vodiči. Zazneli aj ďalšie otázky, napríklad ako sa bude vypočítavať doba platnosti časových cestovných lístkov.
“V návrhu kompenzácií obmedzenie pri cestovaní zdarma na občiansky a technický preukaz na trvalý pobyt v Košiciach nie je. Bližšie informácie však poskytneme až po tom, čo návrh schváli zastupiteľstvo,” povedala pre naše noviny hovorkyňa Dopravného podniku mesta Košice Michaela Karaffová.
V zastupiteľstve totiž môžu návrh odsúhlasiť po pripomienkach aj v inej podobe, ako ho predloží navrhovateľ. Úľavy v doprave by mali platiť od 1. júla.
Foto: Veronika Janušková
Odporúčané články
V nadchádzajúcom týždni budú v Košickom kraji prebiehať plánované odstávky elektriny v zmenšenom rozsahu. Upozorňujeme obyvateľov dotknutých lokalít, aby svoje aktivity prispôsobili dočasnému prerušeniu dodávky.
Severná Kórea v sobotu 14. marca odpálila približne desať neidentifikovaných balistických rakiet smerom k Japonskému moru. Štarty zaznamenali armády v regióne vrátane ozbrojených síl Južnej Kórey a ministerstva obrany Japonska.
Kamil Šaško navštívil Detskú fakultnú nemocnicu Košice, kde sa oboznámil s aktuálnym stavom stavebných úprav pripravovaného pracoviska magnetickej rezonancie pre detských pacientov. Počas návštevy absolvoval prehliadku priestorov budúceho pracoviska a s vedením nemocnice rokoval aj o ďalších investičných projektoch, ktoré majú podporiť rozvoj pediatrickej zdravotnej starostlivosti na východnom Slovensku.