Pri Angels aréne sa ešte parkuje zadarmo
Podľa plánov spoločnosti EEI malo byť parkovisko pri Angels aréne na Moyzesovej ulici záchytným. Jeho zriadenie mešká.
Od brány bývalých kasární až po Angels arénu, teda na Moyzesovej a ulici Pri jazdiarni, tak vodiči môžu stále parkovať bezplatne. Aj keď ovládací mechanizmus, kamery a automat tam boli nainštalované už pred polrokom, závora tam stále nie je.
V súčasnosti nie je na budúcom záchytnom parkovisku dopravné značenie, že je spoplatnené. Pred Angels arénou je značka parkoviska, ale bez informácie o povinne platenom parkovacom státí.
„Úhrada parkovného je povinnosťou vodiča na základe dopravného značenia a dopravných zariadení, nie na základe všeobecne záväzného nariadenia mesta,“ odpísala mediálna zástupkyňa EEI Lenka Goliášová.

Táto pre vodičov priaznivá situácia už zrejme dlho nepotrvá. EEI tvrdí, že chce záchytné parkovisko dokončiť čo najskôr. Podľa nej termín nemohli ovplyvniť, lebo na mieste realizovala stavbu tretia strana.
„Podmienky umožňujúce dokončiť inštaláciu závorového systému na Moyzesovej ulici nastali minulý týždeň. Po osadení káblových rozvodov bude známe, či tretia strana, ktorá tam stavala, nezasiahla do našej predprípravy. Potom budeme poznať finálny termín spustenia záchytného parkoviska,“ uviedla Goliášová.
Foto: Veronika Janušková
Odporúčané články
Požiar zasiahol v pondelok (13. 4.) popoludní poľnohospodársku halu v katastri obce Parchovany v okrese Trebišov. Na mieste zasahovali hasiči, priama škoda spôsobená požiarom bola predbežne vyčíslená na sumu 140.000 eur.
Na košickom sídlisku Terasa sa cez víkend uskutočnila dobrovoľnícka akcia zameraná na čistenie verejných priestorov. Upratovanie prebiehalo v lokalite Luník VIII, kde sa podarilo odstrániť väčšie množstvo odpadu.
Úvodnými jazdami parnou historickou súpravou a autentickým historickým prepadom vláčika odštartujú na Košickej detskej historickej železnici túto nedeľu od 8.30 hod. oslavy Dňa mesta Košice.