PREHĽAD UDALOSTÍ (15. 9.): Zelenskyj mal autonehodu
9:32 V stredu požiadalo o dočasné útočisko 182 odídencov z Ukrajiny
Hraničnými priechodmi z Ukrajiny na Slovensko prešlo v stredu 14. septembra 3 040 osôb, pričom o dočasné útočisko požiadalo 182 odídencov. Ako ďalej informovalo Ministerstvo vnútra SR, v opačnom smere zo Slovenska na Ukrajinu prešlo hraničnými priechodmi 3 305 ľudí. Z hľadiska príchodu a odchodu odídencov je podľa rezortu situácia dlhodobejšie stabilná bez výrazných zmien. (SITA, sa;DSe)
8:58 Zelenskyj mal autonehodu, vyviazol bez vážnych zranení
Auto ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského sa vo štvrtok skoro ráno po návšteve bojiska zrazilo s iným vozidlom. Ako uviedol Zelenského hovorca Serhij Nikiforov, prezident neutrpel vážne zranenia.
Zelenskyj sa vracal do Kyjiva z Charkivskej oblasti, kde v priebehu stredy navštívil jednotky v opätovne dobytom meste Izium. Podľa Nikiforova sa nehoda stala v ukrajinskej metropole, keď sa osobné auto zrazilo s prezidentovou kolónou. (SITA, hb)
Odporúčané články
Prvý ročník medzinárodnej súťaže Beauty Talent Košice 2026 sa konal 16. apríla 2026 v Košiciach. Súťaž v účesovej a dekoratívnej tvorbe študentov stredných škôl organizovala Stredná odborná škola beauty služieb Košice spolu s Košickým samosprávnym krajom. Súťažili študenti odborov kaderník, barbier, kozmetik a vizážista.
Mestská časť Košice – Staré Mesto získala podľa aktuálnej hodnotiacej správy o hospodárení za rok 2025 z hazardných hier a podobných činností sumu vo výške 450 000 eur.
V nadchádzajúcom týždni budú v Košickom kraji prebiehať plánované odstávky elektriny v zmenšenom rozsahu. Upozorňujeme obyvateľov dotknutých lokalít, aby svoje aktivity prispôsobili dočasnému prerušeniu dodávky.