Britská polícia zatkla muža pri rakve kráľovnej Alžbety II.
Verejnosť sa v Londýne lúči so zosnulou kráľovnou Alžbetou II. Po smútočnej procesii, ktorá naposledy odviezla panovníčku z Buckinghamského paláca, je jej rakva vystavená v sídle parlamentu – Westminsterskom paláci. Tam bude až do jej pohrebu, ktorý sa uskutoční v pondelok.
Ľudia čakajúci dlhé hodiny prúdia do Westminsterskej siene, aby vzdali dlhoročnej kráľovnej hold. Prichádzajú vo dvoch radoch, z každej strany rakvy, pričom sa podľa agentúry AP na chvíľu pozastavia, uklonia sa a niektorí sa aj prežehnávajú. Rakva zahalená v kráľovskej štandarde je položená na katafalku a strážia ju vojaci v ceremoniálnych uniformách.
Pozdĺž rieky Temže stoja tisícky ľudí v dlhom rade čakajúc na to, aby sa aj oni mohli rozlúčiť s kráľovnou. Keď sieň otvorili verejnosti, bol rad podľa vládneho monitorovania dlhý takmer päť kilometrov.
Kráľovná Alžbeta II. zomrela vo štvrtok v Škótsku vo veku 96 rokov. Rakvu s ňou najprv vystavili tam a aj počas celej cesty zo Škótska do Londýna sa schádzali davy ľudí, aby sa s panovníčkou, ktorá bola na tróne 70 rokov, naposledy rozlúčili.
Britská polícia zatkla muža pri rakve kráľovnej Alžbety II.
V piatok v noci zatkli príslušníci britskej polície muža za výtržnosť vo Westminsterskej sieni v budove parlamentu, kde je vystavená rakva so zosnulou panovníčkou Alžbetou II.
Predstavitelia parlamentu uviedli, že niekto vyšiel z radu, v ktorom verejnosť čaká, aby mohla kráľovnej vzdať hold. Muž sa následne pokúsil pristúpiť až k rakve so zosnulou panovníčkou. Metropolitná polícia uviedla, že výtržníka zadržali pre podozrenie z porušenia zákona o verejnom poriadku.
Zdroj: (SITA, ns)
Odporúčané články
Hlavné kroky nutné pre rozvoj vodárenstva sú v rukách štátu – musí si začať plniť svoje záväzky, nastaviť zmysluplnú reguláciu, zamedziť politikárčeniu a vnášaniu chaosu do odborných tém. Akokoľvek sú tieto kroky potrebné, vodárenské spoločnosti ich namiesto štátu urobiť nemôžu a kým ich neurobí štát, vodárenské spoločnosti budú problémy ďalej tlačiť pred sebou a kríza vodárenstva sa bude ďalej prehlbovať. Zhodli sa na tom spíkri na medzinárodnej odbornej konferencii televízie TA3 o vodárenstve.
Od 1. januára 2025 vstupuje do platnosti novela školského zákona, ktorá zamedzí používanie mobilných telefónov na školách. Ministerstvo školstva SR prichádza s balíkom podporných opatrení, ktoré majú školám a rodičom pomôcť zvládnuť túto zmenu. Súčasťou opatrení sú usmernenia, informačné materiály aj špeciálne školenia pre pedagógov.
Ministerstvo vnútra začne od decembra realizovať pilotný projekt telových kamier pre policajtov. Oznámil to minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) pred dnešným zasadnutím vlády.