Podľa Krajniaka je fungovanie vlády zmysluplné dovtedy, pokiaľ dokáže pomáhať ľuďom
Podpredseda Sme rodina a minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Milan Krajniak tvrdí, že fungovanie súčasnej vlády je zmysluplné dovtedy, pokiaľ dokáže pomáhať ľuďom. „Ak parlament nebude schopný prijímať pomoc ľuďom, tak vládnuť nemá zmysel, potom to jednoznačne treba rozpustiť,” povedal včera (24. 9.) v diskusnej relácii Sobotné dialógy na RTVS.
Podpredseda Výboru Národnej rady (NR) SR pre sociálne veci Ján Richter (Smer-SD) si myslí, že „pre Slovensko ako také by bolo lepšie riešenie, aby boli predčasné voľby a znovu sa rozdali karty.” Taktiež povedal, že pri moci by mali byť ľudia, ktorí vedia riadiť štát. „Koalícia je veľmi oklieštená, strana Za ľudí už ani nie je strana,” doplnil. Richter nazval spor medzi stranou Sloboda a Solidarita (SaS) a hnutím Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) vojnou. “Matovič padne ako minister, príde do parlamentu a tým sa nič nevyrieši,” dodal.
V parlamente sa bude čoskoro schvaľovať zákon o štátnom rozpočte. Krajniak si je takmer na 100 percent istý, že ho schvália. Richter však tvrdí, že kto chce vládnuť, musí mať podporu, aby vedel tento zákon schváliť. „Ani koalícia nemôže očakávať, že opozícia podporí štátny rozpočet, lebo to je politický zákon,” doplnil.
Zdroj: (SITA;DSe,vr)
Odporúčané články
Ministerstvo kultúry pod vedením Martiny Šimkovičovej predstavilo projekt novej hudobnej úpravy slovenskej štátnej hymny, ktorá vznikla pod taktovkou známeho skladateľa, dirigenta a basgitaristu Oskara Rózsu. Hoci sa podstata hymny nemenila, upravený aranžmán a nová nahrávka budú stáť celkovo 46 500 eur.
Posledné oficiálne Mestské zastupiteľstvo v Košiciach v roku 2024 začalo dnes ráno. Poslanci na ňom prerokujú návrh mestského rozpočtu či zvýšenie poplatkov za komunálny odpad.
Poslanci Národnej rady SR vo štvrtok večer odsúdili správanie bývalého prezidenta Andreja Kisku, ktorého právoplatne odsúdil Krajský súd v Prešove z trestného činu daňového podvodu. Návrh na uznesenie, ktoré kritizuje Kiskovu finančnú manipuláciu v súvislosti s prezidentskou kampaňou z roku 2014, podporilo viac ako 60 poslancov koalície. Zo 130 hlasujúcich za uznesenie zahlasovalo 77 zákonodarcov, vrátane trojice odídencov zo Slovenskej národnej strany pod vedením Rudolfa Huliaka. Proti sa postavilo 53 poslancov.