Do konca roka by malo byť na Slovensku milión vakcín proti koronavírusu
Do konca roka budeme mať milión vakcín a v budúcom roku ďalších päť miliónov vakcín proti ochoreniu COVID-19. Informoval o tom minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský na tlačovom brífingu po stredajšom (5. 10.) rokovaní vlády.
Dodal, že by bolo vhodné, keby sa polovica obyvateľstva dala zaočkovať.
Ministerstvo zdravotníctva podľa Lengvarského venuje pozornosť aj problematike duševného zdravia, ktorá sa stala vypuklejšou aj v súvislosti s pandémiou COVID-19. Rezort vyhlásil výzvy na vzdelávanie pracovníkov, ktorí sa venujú duševnému zdraviu a podporí otváranie nových pracovísk, napríklad psychosociálnych centier.
Zdroj: SITA, it, avl
Odporúčané články
Vláda SR na svojom stredajšom zasadnutí s pripomienkami schválila návrh Akčného plánu zvýšenia bezpečnosti železničnej dopravy na Slovensku, ktorý na rokovanie predložil minister dopravy. Súčasťou uznesenia je séria úloh súvisiacich s prípravou a realizáciou projektov európskeho vlakového zabezpečovacieho systému ETCS a s povoľovaním modernizačných stavieb financovaných z Programu Slovensko a európskeho nástroja CEF.
Prinášame prehľad kontaktov a informácie o dostupnosti zariadení opatrovateľskej služby a zariadení pre seniorov, ktoré zriaďuje mesto, mestské časti a kraj. V prípade, ak senior potrebuje pomoc a čaká v poradovníku príliš dlho, existujú aj možnosti domácej opatrovateľskej služby či monitorovanie a signalizácia potreby pomoci.
V polovici novembra sme uverejnili článok s prehľadom dostupnosti rôznych druhov zariadení pre seniorov v rámci Košíc. Košický samosprávny kraj zriaďuje dve špecializované zariadenia pre seniorov. Do redakcie sa nám ozvala čitateľka, ktorú nepríjemne prekvapila informácia od zamestanca jedného z týchto zariadení. Jej príbuzného neprijímu, pretože od KSK dostali informáciu, že klientov nemôžu prijímať. Adresovali sme preto otázky na KSK, prečo je to tak a dokedy bude tento stav trvať.

