AKTUALIZOVANÉ: V Bujanovskom tuneli bola nahlásená bomba

Mnohých cestujúcich včera (15. 10.) večer zdržalo meškanie vlakov. Dôvodom bola mimoriadna udalosť nahlásená Policajným zborom Slovenskej republiky.
Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Košiciach nazvalo udalosť „nemiestnym žartom“. Včera (15. 10.) vo večerných hodinách niekto polícii opakovane nahlásil bombu, ktorá sa mala nachádzať medzi Margecanami a Malou Lodinou v Bujanovskom tuneli.
,,Policajti okamžite vykonali nevyhnutné opatrenia na zaistenie bezpečnosti, z oboch strán bol vchod do tunela monitorovaný hliadkami Policajného zboru. Na miesto bol vyslaný psovod so služobným psom špeciálne vycvičeným na vyhľadávanie výbušnín a v tuneli sa vykonávala pyrotechnická prehliadka. Vlaková doprava bola v tomto úseku na niekoľko hodín zastavená,” uviedla hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach, Lenka Ivanová.
Na základe informácií od cestujúcich sme sa už včera dozvedeli, že malo ísť o nahlásenie bomby v Margecianskom tuneli, na základe čoho mali niektoré vlaky meškanie aj vyše 200 minút. Polícia neskôr upresnila, že išlo o Bujanovský tunel, ktorý sa nachádza medzi Margecanmi a Malou Lodinou. Podľa našich informácií bola doprava prerušená o 19:45 a sprejazdnená až o 22:35.
Po desiatej hodine večer sa doprava opäť spojazdnila, keďže pyrotechnická prehliadka preukázala negatívny výsledok. Začalo sa trestné stíhanie pre trestný čin šírenia poplašnej správy.
(BH, LM, VT)
Odporúčané články

Protestné zhromaždenie nazvané „Nie ruskému zákonu!” (podľa organizátorov ide o reakciu na pripravovanú legislatívu o mimovládnych organizáciách, ktorú časť občianskej spoločnosti i odbornej verejnosti kritizuje; vládna koalícia o tomto zákone tvrdí, že jeho cieľom je stransparentniť financovanie mimovládnych organizácií, a že je pripravený v súlade s pravidlami EÚ a s Ruskom nemá nič spoločné – pozn. SITA) sa začalo už tradične o 18:00 v priestore pri Dolnej bráne.

Európa sa môže ocitnúť vo vodnej kríze, kedy dostupnosť vody nebude samozrejmosťou. Vodárenská infraštruktúra v celej Európe, nielen na Slovensku, je zastaraná a vyžaduje si obrovské investície. Riešenie tejto situácie bez využitia inovatívnych foriem financovania, či zapojenia súkromného sektora nebude možné. A to zas nebude možné bez odpolitizovania témy a zreálnenia regulácie. Vyplynulo to z diskusie za okrúhlym stolom na pôde Európskeho parlamentu v Bruseli venovanej European Water Resilience Strategy – EWRS (Európskej stratégii vodnej odolnosti). Tá sa prirodzene dotýka aj Slovenska.

Druhé predbežné výsledky ankety KOŠICE: DNES, v ktorej sme vám dali priestor na hlasovanie o tom, koho by ste si zvolili za primátora Košíc sú tu a vidíme, že do top trojky sa už dostáva aktuálny primátor Jaroslav Polaček, čo môže znamenať, že aj napriek počiatočnému “boomu” je z dlhodobého hľadiska stále relevantným hráčom.