Matovičov status „som hetero“ považuje Marcinková zo SaS za nevhodný a necitlivý
Podpredseda vlády a šéf hnutia Obyčajný ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igor Matovič v nedeľu večer zverejnil na sociálnej sieti status s názvom Som hetero, kde napísal, že je muž a cíti sa ako muž. Poslankyňa za stranu Sloboda a Solidarita (SaS) Vladimíra Marcinková dnes na tlačovej konferencii označila Matovičov status za „nevhodný a necitlivý.“
S poukazom na to, že Matovič k statusu pridal hashtag Nehanbite sa za seba, dodala: „Ja sa za to, čo napísal, hanbím.“ Zároveň vyzvala všetkých politikov, aby v sebe našli ľudskosť a slušnosť a nepovzbudzovali homofóbne nálady.
Matovič zrejme reagoval na výzvu moderátora TA3 Rastislava Ilieva, ktorý sa počas nedeľného vysielania pri príležitosti svetového dňa coming outu verejne prihlásil k LGBT komunite. Zároveň vyzval aj ďalšie známe osobnosti, hercov a umelcov, aby tak tiež urobili. „Pred 23 rokmi som sľúbil Pavlínke pred oltárom vernosť a zatiaľ svoj sľub plním a neplánujem do smrti prestať. Som tiež presvedčený, že deťom by sme mali v rodine a škole od mala vštepovať úctu k ideálom, aby mali vo svojom živote nastavený kompas. Prepáčte,“ napísal ešte Matovič.
V stredu 12. októbra zastrelil pred bratislavským LGBT podnikom Tepláreň na Zámockej ulici v Bratislave páchateľ dvoch ľudí a jednu osobu zranil. Motívom útoku bola nenávisť k homosexuálom, strelec svoje obete nepoznal. Podľa doterajších informácií bol páchateľom študent gymnázia pre mimoriadne nadaných žiakov Juraj K. z Bratislavy, ktorý následne po útoku spáchal samovraždu.
Zdroj: (SITA, kh, ma)
Odporúčané články
Už druhý rok pokračuje kreatívna obnova lavičiek v historickom parku UNLP v Košiciach. Ide o príklad dobrovoľníctva, ktoré môže inšpirovať aj iné komunity či školy.
Pri príležitosti 106. výročia vzniku Československej republiky sa v pondelok 28. októbra uskutočnilo v Košiciach slávnostné stretnutie pri sochách Tomáša Garrigue Masaryka a Milana Rastislava Štefánika, dvoch významných osobností, ktoré stáli pri zrode spoločného štátu Čechov a Slovákov.
Na Verejnom cintoríne v Košiciach prebehla obnova centrálneho kríža, ktorý sa od svojho postavenia v roku 1898 stal významným symbolom viery, nádeje a večnosti.