Na parkovisku pred Verejným cintorínom sa nebude dať počas Dušičiek parkovať
Vzhľadom na aktuálne stavebné práce súvisiace s obnovou vstupu na Verejný cintorín tam verejnosť nebude môcť počas Dušičiek využiť parkovisko na Rastislavovej ulici. Na tomto mieste bude možné len krátkodobé zastavenie na výstup a nástup osôb s obmedzenou pohyblivosťou.
V uliciach v okolí cintorína budú umiestnené prenosné dopravné značenie, ktoré upozorní vodičov na možnosti parkovania. Pre motorizovaných návštevníkov je k dispozícii náhradný priestor na Cintorínskej ulici v jednom jazdnom pruhu v oboch smeroch a na Rastislavovej ulici v pravom jazdnom pruhu od cintorína v smere na Alejovú.
Okrem toho Správa mestskej zelene (SMsZ) v Košiciach počas nasledujúceho víkendu sprístupní pre verejnosť parkovisko pred budovou aj samotný areál SMsZ na Rastislavovej 79. Vznikne tam priestor pre zhruba 80 áut, ktorý okrem tohto víkendu budú môcť motorizovaní návštevníci využiť aj od popoludnia v piatok 28. októbra do večerných hodín v utorok 1. novembra.
Zdroj: (SITA, mlu, DSe)
Odporúčané články
Aj v Košiciach si pripomenú výročie vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice, archeologičky Martiny Kušnírovej. Na sociálnej sieti o tom informuje iniciatíva Košice Spoločne. Pietne zhromaždenie sa uskutoční v sobotu 21. februára o 18:00 pri Immaculate (morový stĺp) na Hlavnej 68.
Tento týždeň sa v súvislosti so spustením výroby teplej obaľovanej asfaltovej zmesi začína v Košiciach s opravami výtlkov, prepadnutých častí a iných závad na cestách a chodníkoch vo vlastníctve mesta. Od pondelka sa budú zarezávať a vybúravať poškodené časti vozovky a výtlky, v stredu sa začne aj so samotným asfaltovaním.
Úvodnou diskusiou na tému obnovy legendárneho košického Kina Družba a jeho plánovanej premeny na moderné kultúrne centrum, sa včera v priestoroch obchodného centra Aupark začalo interaktívne podujatie „Mesto v meste“.