Na Terase osadili smerovníky na zlepšenie orientácie
Mestská časť Košice – Západ pristúpila k osadeniu smerovníkov, ktoré majú zlepšiť orientáciu vodičov na Terase.

Keďže nie každý má vo svojom mobilnom telefóne či vozidle navigáciu, Mestská časť Košice – Západ sa rozhodla pre osadenie smerovníkov na zlepšenie orientácie vodičov na sídlisku. “Najmä, ale nielen pre nich sme v mestskej časti Terasa nechali zhotoviť a v posledných dňoch osadiť tri nové smerovníky na miestach, kde každému pomôžu sa správne zorientovať k bližším i vzdialenejším uliciam či objektom,” uviedla Mestská časť Košice – Západ na sociálnej sieti Facebook.
Jeden z týchto smerovníkov, ktoré zlepší orientáciu vodičov, stojí pri križovatke Ondavskej a Považskej ulice. Druhý smerovník sa nachádza pri veľkej kruhovej križovatke Moldavská ulica – Trieda SNP – Alejová. Posledný, tretí smerovník, je osadený v lokalite GROT pri križovatke Levická – Breznianska. “V zlepšovaní orientácie na sídlisku v Mestskej časti Košice-Západ obnovovaním starých i osadzovaní nových smerovníkov plánujeme ďalej pokračovať,” dodala mestská časť.
(ZL)
Odporúčané články

Aj vyše 30 zelených projektov za desiatky miliónov eur, ktoré sa v uplynulých piatich rokoch uskutočnili v našom meste a ďalších 40, ktoré sa chystajú, presvedčilo Európsku komisiu (EK) v Bruseli, aby Košice zaradila medzi 100 miest v EÚ v rámci projektu Mission EU – 100 klimaticky neutrálnych a inteligentných miest do roku 2030 a udelilo značku tejto misie s názvom „Mission label“. Košice tento úspech dosiahli ako prvé na Slovensku. Zo strednej Európy zatiaľ uspelo ešte päť poľských miest, tri maďarské vrátane Miškolca a jedno české.

Ocenenie Hercova misia si z 31. ročníka medzinárodného filmového festivalu Art Film v Košiciach prevzal známy slovenský herec Milan Ondrík, in memoriam bol Cenou Milana Lasicu ocenený herec Ivan Mistrík. Cenu Milana Lasicu, ktorý bol prvým a jediným prezidentom Art Filmu, odovzdali po prvýkrát.

Jedna z najvýznamnejších investícií do cestnej infraštruktúry na východnom Slovensku sa blíži k dokončeniu. Obchvat Košíc, konkrétne druhú etapu úseku R2 Košice, Šaca – Košické Oľšany, plánuje Národná diaľničná spoločnosť (NDS) motoristom odovzdať do užívania ešte v tomto roku. S aktuálnou fázou výstavby však súvisia aj dočasné dopravné obmedzenia, ktoré sa dotknú najmä cesty R4 pri križovatke Kechnec.