Ukrajina si prevzala ďalšiu slovenskú húfnicu Zuzana 2
Ukrajinské ozbrojené sily si dnes (18. 11.) prevzali siedmy z ôsmich kusov samohybných kanónových húfnic slovenskej výroby Zuzana 2, ktoré sú dodávané na základe kontraktu na komerčný predaj.
„Blížime sa k úspešnému naplneniu celého objemu objednávky, v rámci ktorej na Ukrajine chráni a zachraňuje životy aj slovenská technika. V tejto súvislosti chcem oceniť nasadenie a prácu všetkých, ktorí sa podieľajú na včasnom dodaní systémov Ukrajine, najmä výrobné kapacity a schopnosti štátnej akciovej spoločnosti KONŠTRUKTA-Defence,“ vyzdvihol minister obrany SR Jaroslav Naď.
V procese výroby je už aj posledný kus z komerčného predaja slovenských húfnic Zuzana 2 uzatvoreného medzi Slovenskom a Ukrajinou. Dodávky budú pokračovať aj naďalej, keďže KONŠTRUKTA-Defence vyrobí pre Ukrajinu ďalších 16 kusov tohto druhu techniky, ktoré budú financovať spoločne Dánske kráľovstvo, Spolková republika Nemecko a Nórske kráľovstvo.
Zdroj: (Ministerstvo obrany SR)
Odporúčané články
Až 20 stredných odborných škôl z celého Slovenska a viac ako 40 súťažiacich sa zapojilo do Majstrovstiev Slovenska Body Art 2025, ktoré sa konalo 7. – 8. novembra 2025 v priestoroch Clarion Congress Hotela v Bratislave. Súťaž patrí medzi najvýraznejšie podujatia pre žiakov stredných odborných škôl v oblasti vizáže, hairstylingu a bodypaintingu.
Väčšina Slovákov pociťuje nostalgiu za obdobím socializmu. Až 60 percent obyvateľov verí, že život v bývalom režime bol lepší ako dnes. Podľa prieskumu DEKK Inštitútu má pozitívny obraz o socializme približne 65 percent ľudí, zatiaľ čo len niečo vyše 28 percent si myslí, že za socializmu bolo horšie než dnes. Údaje odhaľujú komplexné príčiny tohto javu a upozorňujú na riziká, ktoré z neho pre súdržnosť spoločnosti vyplývajú. Anketou na našej facebookovej stránke sme chceli zistiť, aký názor majú Košičania.
Oznámil to na dnešnej tlačovej besede. Lörinc je v súčasnosti starostom mestskej časti Sídlisko KVP, rovnako je aj poslancom mestského zastupiteľstva v Košiciach a zastupiteľstva Košického samosprávneho kraja (KSK). Donedávna pôsobil aj na poste vicežupana KSK, tejto funkcie sa ale vzdal začiatkom novembra.


