VOĽBY14: V Devínskej Novej Vsi chcú byť starostom 3 kandidáti, poslancom 60
Bratislava 22. septembra (TASR) – V bratislavskej mestskej časti Devínska Nová Ves sa budú uchádzať o post starostu v novembrových komunálnych voľbách traja kandidáti. Medzi miestnych devínskonovoveských poslancov sa zase chce posadiť celkom 60 uchádzačov. Toľko ich napočítala miestna volebná komisia, do nedeľňajšej (21. 9.) polnoci mohli totiž uchádzači predkladať svoje kandidátne listiny. Pre TASR to povedal starosta Milan Jambor. O post hlavy mestskej časti v novembri zabojuje súčasný starosta Jambor, ktorého podľa jeho slov podporia strany Sieť, SDKÚ-DS, SaS a Most-Híd. Jeho vyzývateľom budú dvaja občianski kandidáti, jeden muž a jedna žena. Jedným z nich je miestny devínskonovoveský poslanec Rastislav Tešovič, ktorý sa uchádzal o tento post aj pred štyrmi rokmi. Vtedy skončil za Jamborom druhý. Získal približne o tisícku menej hlasov. Spolu 60 kandidátov na poslancov sa pobije o miesta v 12-člennom miestnom zastupiteľstve Devínskej Novej Vsi. Komunálne voľby budú 15. novembra. fed jk
Odporúčané články
Vo veku 81 rokov zomrel Jozef Gima starší, dlhoročný manažér a bývalý majiteľ potravinárskeho podniku Ryba Košice. Posledná rozlúčka sa uskutoční v stredu 22. apríla o 12:00 v obradnej sieni na verejnom cintoríne v Košiciach.
Občianske združenie Mladá Šaca dnes oficiálne odovzdalo na Magistrát mesta Košice petíciu občanov mestskej časti Košice – Šaca. Petíciu podpísalo 1070 obyvateľov s trvalým pobytom v Šaci, čo predstavuje približne 23% všetkých zapísaných voličov z 4616 voličov v komunálnych voľbách v roku 2022.
Rada partnerstva Košického kraja v piatok schválila ďalší balík investícií z európskych zdrojov v aktuálnom programovom období 2021 – 2027. Ráta s podporou 5,3 milióna eur pre 15 projektov, ktoré prinesú modernejšie školy, bezpečnejšie cesty aj zelenšie obce. Informoval o tom Košický samosprávny kraj (KSK).