Vláda schválila nemocniciam pomoc vo výške 258 miliónov eur
Vláda vo štvrtok (1. 12.) schválila uvoľnenie finančnej injekcie na stabilizáciu zdravotníckych zariadení. Celkovo na pomoc nemocniciam poputuje 258 miliónov eur.
Návrh ešte musí schváliť parlament. V tlačovej správe o tom informovalo Ministerstvo zdravotníctva SR.
Ministerstvo zdravotníctva vláde SR predložilo návrh na finančnú pomoc pre poskytovateľov ústavnej zdravotnej starostlivosti. Finančná injekcia vo výške 258 miliónov eur podľa rezortu umožní zdravotníckym zariadeniam zastabilizovať svoje hospodárenie a znížiť objem naakumulovaných záväzkov.
Prostriedky do nemocníc poputujú z nevyčerpaných finančných aktív na realizáciu následnej finančnej stabilizácie zdravotníckych zariadení. Návrh vláda v krátkom čase predloží na rokovanie parlamentu.
Zdroj: SITA (su, dm)
Odporúčané články
Zoologická záhrada v Košiciach po šiestich dňoch opäť privítala návštevníkov. Uzavretá bola pre rozsiahle škody, ktoré v areáli spôsobila kalamita ťažkého mokrého snehu. Ten priebežne vyvracal stromy v rôznych častiach zoo a znemožnil bezpečný pohyb verejnosti.
Daniel Bombic, známy ako Danny Kollár, ostáva vo väzbe. Ústavný súd SR mu totiž zamietol obe sťažnosti. Bombic, ktorý je obžalovaný z viacerých extrémistických trestných činov, to uviedol na sociálnej sieti Telegram. Ako napísal, z väzby sa už von nedostane.
Koncom novembra zverejnil magistrát na svojej sociálnej sieti informáciu o celoslovenskom ocenení, ktoré dostalo dobrovoľnícke podujatie „Príbehy evanjelického cintorína – ožívajúca záhrada pamäte“ za úpravu zanedbaného parku nad sladovňou. Boli sme sa preto pozrieť na historický evanjelický cintorín na Žriedlovej ulici za Starou sladovňou aj my.


