POLITIKA: Ak sa smerovanie SDKÚ-DS nezmení, Nová Generácia vystúpi zo strany
Bratislava 23. septembra (TASR) – Združenie mládeže v SDKÚ-DS Nová Generácia (NG) hrozí odchodom zo strany. Ako dnes vyhlásil jej šéf Tomáš Smutný, ak sa na mimoriadnom sobotňajšom (27. 9.) Kongrese radikálne nezmení smerovanie strany, mladí zvážia odchod. “Nová Generácia vyjadruje vážny nesúhlas s ďalším pôsobením Pavla Freša ako predsedu SDKÚ-DS. Aj napriek vnútrostraníckym a mimostraníckym výzvam je zreteľná dohoda Pavla Freša s lídrami niektorých regiónov a delegátmi kongresu na zachovaní súčasného stavu,” uviedol Smutný. Rozhodol sa preto, že ak Frešo ostane predsedom alebo nový stranícky šéf nepredstaví radikálnu zmenu smerovania strany, zvolá mimoriadny kongres NG. Práve na ňom by sa malo rozhodnúť o vystúpení mladých z SDKÚ-DS. NG nedôveruje Pavlovi Frešovi a je presvedčená, že pod jeho vedením strana zanikne. “V prípade, že Nová Generácia vystúpi z SDKÚ-DS, ostane pôsobiť ako pravicová organizácia otvorená pre všetkých mladých ľudí, ktorí nie sú spokojní s vládou Smeru-SD a s tým, kam sa Slovensko uberá a ktorí chcú, aby na Slovensku nastala opäť zmena k lepšiemu,” dodal Smutný. Mimoriadny Kongres strany sa uskutoční v sobotu v Senici. Na Frešovo miesto je pripravený kandidovať exposlanec Ondrej Matej, ktorý svoj zámer predstavil v pondelok (22. 9.) aj v spoločnosti piatich krajských straníckych šéfov. map jk
Odporúčané články
Nájsť večer voľné parkovacie miesto na košickom sídlisku Ťahanovce je pre mnohých vodičov každodenný problém. Po návrate z práce často krúžia po sídlisku niekoľko minút, kým sa im podarí zaparkovať. Niektorí nakoniec zastavia aj na miestach, ktoré na parkovanie pôvodne ani neboli určené.
25. apríla 2026 sa v Miškolci konal 26. ročník podujatia Kézműves Kupa (Pohár zručnosti), ktorý organizuje Obchodná a priemyselná komora župy Boršod-Abov-Zemplín. Vyše 200 súťažiacich z Maďarska, Slovenska, Rumunska a Srbska súťažilo nielen v kaderníckych a vizážistickych disciplínách, ale aj v manikúre a nechtovom dizajne, starostlivosti o nohy a v úprave a technológii nadpájania mihalníc.
Výučbová základňa Medirex oslavuje dve dekády spolupráce s Lekárskou fakultou Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach. Výučba študentov prebieha priamo v priestoroch centrálneho laboratória, kde sa denne spracúvajú tisíce vzoriek pacientov.