Na Hlavnej ulici okolo historických pouličných lámp zívajú diery
Hoci už niekoľko týždňov robotníci opravujú škárovanie dlažby na viacerých miestach Hlavnej ulice, kocky okolo pouličných lámp ostávajú poškodené a na niektorých miestach aj chýbajú. Napríklad pri arcibiskupskom paláci, kde je situácia najhoršia.
Preto sme sa radných mesta opýtali, či a kedy plánujú opraviť aj obklad okolo lámp, prípadne či neuvažujú o použití iného obkladového materiálu.
,,Okolo historických lámp sú použité porfýrové kocky. Použitie iného materiálu neplánujeme. No vzhľadom na dodacie lehoty porfýrových kociek a vývoj počasia je predpoklad, že oprava okolia historických lámp bude realizovaná až na jar budúceho roka,“ informovala hovorkyňa košického magistrátu Linda Šnajdárová.
(BM)
Foto: Veronika Janušková
Odporúčané články
Počet pacientov vyžadujúcich dialýzu na Slovensku opäť stúpol. Najnovšie údaje Národného centra zdravotníckych informácií (NCZI) ukazujú, že v roku 2024 bolo na pravidelnej dialyzačnej liečbe 4 445 ľudí, čo predstavuje nárast o 2,7 % v porovnaní s predchádzajúcim rokom.
Po rokoch sa na košickom sídlisku Luník IX opäť začne výstavba nového bytového domu. Za takmer šesť miliónov eur má vzniknúť 48 nájomných bytov, ktoré majú prispieť k zlepšeniu životných podmienok obyvateľov sídliska aj ľudí z nelegálnej osady Mašličkovo.
Toto sú najdôležitejšie informácie, ktoré vám prinášame za uplynulý týždeň v Košiciach. Od spustenia leteckej linky medzi Košicami a Bratislavou po ohlásenie kandidatúry Ladislava Lörinca na prímátora. Náš súhrn vám ponúka prehľad kľúčových momentov, ktoré sa udiali za uplynulých sedem dní v metropole východu.