BRATISLAVA: V ružinovskom parku Andreja Hlinku by mala byť bezplatná wi-fi zóna
Bratislava 23. septembra (TASR) – Návštevníci zrekonštruovaného parku Andreja Hlinku v bratislavskom Ružinove budú môcť v oddychovej zóne bezplatne surfovať po internete. Mestská časť plánuje zriadiť voľné nezabezpečené pripojenie wi-fi. “Sme radi, že sa nám podarilo naplniť náš zámer vrátiť do parku život a urobiť z neho obľúbené miesto stretávania sa Ružinovčanov,” uviedol starosta Ružinova Dušan Pekár. “Bezplatné internetové pripojenie by malo byť ďalším benefitom, ktorý chceme poskytnúť návštevníkom parku,” dodal. Podľa hovorkyne Ružinova Miroslavy Štrosovej sa v súčasnosti riešia technické detaily zriadenia wi-fi zóny. “Veríme, že v priebehu októbra by sa wi-fi zóna mohla stať realitou,” spresnila Štrosová. Park Andreja Hlinku zrekonštruovala mestská časť počas leta s podporou desiatich súkromných spoločností, ktoré pokryli tri štvrtiny z viac ako miliónovej investície na revitalizáciu. Súčasťou zrenovovaného parku je veľká fontána, ktorá po rokoch opäť svieti. V celom parku majú chodníky nový povrch, nové sú lavičky i smetné koše. Pribudlo osvetlenie parku, pitné fontánky a obnovou prešla aj zeleň a betónové múriky. UPOZORNENIE: TASR vydá k správe zvukový záznam em ed
Odporúčané články
Národné olympijské centrum plaveckých športov v Košiciach (NOCKE) upozorňuje na uzatvorenie bazénovej časti pre verejnosť, a to v dňoch 19. až 21. decembra.
Metropolou východu bežali Mikuláši, pomohli dobrej veci. Nesúťažný, štyri kilometre dlhý charitatívny beh centrom Košíc sa tento rok konal v nedeľu 7. decembra podvečer.
Prezident Pellegrini rozhodnutím nevyhlásiť referendum konal v rámci ústavou zverenej právomoci. Informovali o tom z Kancelárie prezidenta (KP) SR. O vyhlásenie referenda o zrušení sankcií proti Rusku hlavu štátu v petícii žiadali zástupcovia Slovenského hnutia obrody (SHO).