Ukrajinci žijúci na Slovensku by mali nahlásiť vojnové zločiny, ktorých boli svedkami
Ukrajinský generálny prokurátor Andrij Kostin a vedúci predstavitelia ukrajinských inštitúcií napojených na ochranu ľudských práv vyzvali obyvateľov Ukrajiny na Slovensku, aby Policajnému zboru nahlásili vojnové zločiny, ktorých boli obeťami alebo svedkami.
„Ak máte vo svojom okolí Ukrajincov, ktorí boli nútení opustiť svoju krajinu a stali sa obeťami ruských vojnových zločinov alebo boli toho svedkami, odkážte ich na túto výzvu, aby nemlčali a dali nám o tom vedieť,” vyzvala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová. Ako ďalej informovala v tlačovej správe, ukrajinské orgány obetiam odkazujú, aby sa nebáli hovoriť o znásilňovaní, mučení, nútených deportáciách či lúpežiach.
Ukrajinci môžu zločiny nahlásiť prostredníctvom e-mailovej adresy [email protected] alebo osobne na Národnej kriminálnej agentúre v Košiciach.
Zdroj: SITA, DSe, vr
Odporúčané články
V stredu, 6. novembra 2024, Univerzitná nemocnica Louisa Pasteura (UNLP) v Košiciach otvorí dvere pacientom, ktorí prekonali cievnu mozgovú príhodu a trpia následnou spasticitou. Od 11:00 do 14:00 budú mať títo pacienti možnosť bezplatne konzultovať svoj stav s odborníkmi z UNLP, ktorí im pomôžu objasniť možnosti liečby a zvládania tohto náročného ochorenia.
Napriek ochladeniu pretrváva na Slovensku obdobie sucha s minimom zrážok, čo výrazne zvyšuje riziko požiarov v prírodných oblastiach.
Košice si v nedeľu 17. novembra pripomenuli 35. výročie Nežnej revolúcie, ktorá patrí medzi kľúčové historické udalosti Československa. Nenásilný odpor ľudí v novembri 1989 priniesol zmenu, ktorá ukončila obdobie totalitného režimu a nastolila demokratické princípy, slobodu a práva pre všetkých občanov.