USA údajne vopred informovali Irán o útokoch v Sýrii
New York 24. septembra (TASR) – Spojené štáty vopred informovali Irán o plánovaných leteckých útokoch v Sýrii proti militantom z Islamského štátu (IS). Teherán zároveň ubezpečili, že nezaútočia na sily sýrskeho prezidenta Bašára Asada, uviedol v utorok pre agentúru Reuters nemenovaný iránsky predstaviteľ. “O tejto téme sa najprv diskutovalo v Ženeve a potom dôkladne v New Yorku, kde bol Irán ubezpečený, že Asad a jeho vláda v žiadnom prípade nebudú terčom akejkoľvek vojenskej akcie proti Islamskému štátu v Sýrii,” povedal iránsky predstaviteľ. Nemenovaný predstaviteľ amerického ministerstva zahraničných vecí pre Reuters uviedol, že s iránskou stranou komunikovali. “Hovorili sme s Iráncami o našich zámeroch, ale nie o konkrétnom načasovaní či cieľoch. Ako sme povedali, nebudeme koordinovať vojenskú akciu s Iránom a nebudeme s ním zdieľať ani spravodajské informácie,” dodal zdroj z amerického rezortu diplomacie. 1 dod
Odporúčané články
Európsky parlament a členské štáty Európskej únie sa v stredu dohodli na zákaze dovozu všetkého ruského zemného plynu do EÚ najneskôr do jesene 2027. Dohoda predstavuje kompromis medzi členskými štátmi a Parlamentom, ktorý požadoval skoršie zavedenie zákazu.
Krajiny Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO) v stredu prisľúbili nákup amerických zbraní pre Ukrajinu v hodnote stoviek miliónov dolárov. Ruského prezidenta Vladimíra Putina zároveň vyzvali, aby prestal so „siláckymi rečami“ a začal vážne mierové rokovania.
Už od pondelka 24. novembra prebiehajú v Abú Zabí majstrovstvá sveta v kickboxe dospelých pod hlavičkou známej organizácie WAKO. Za Slovensko bojovali aj dve ženy, jedna z nich je členkou našej redakcie.

