Zomrel profesor Vladimír Krčméry
Dnes večer (20. 12.) sa Slovensko rozlúčilo s popredným slovenským lekárom profesorom Vladimírom Krčmérym. Informáciu u jeho úmrtí priniesol portál noviny.sk.
Podľa medializovaných informácií portálu noviny.sk dnes večer zomrel profesor Vladimír Krčméry vo veku 62 rokov na obojstranný zápal pľúc. Krčméry bol na Slovensku uznávaným epidemiológom a infektológom, ktorého tvár si mnohí pamätajú v spojení s očkovacou kampaňou proti vírusu COVID-19.
Správu budeme aktualizovať.
(BH)
Odporúčané články
Ukrajina si v utorok pripomenula štvrté výročie začiatku ruskej plnohodnotnej invázie prejavmi solidarity zo strany svojich najbližších spojencov, pričom koniec najkrvavejšieho konfliktu v Európe od druhej svetovej vojny zostáva v nedohľadne.
Mesto Košice pripravuje pre obyvateľov mestskej časti Sídlisko KVP, ktorí si zakúpili parkovacie karty, formulár. Budú sa môcť rozhodnúť, či chcú posunúť začiatok platnosti parkovacej karty na 1. marec 2027, alebo chcú kartu zrušiť a vrátiť späť peniaze v plnej výške.
V závere roka 2025 sme informovali o tom, že wellness centrum v Národnom olympijskom centre plaveckých športov (NOCKE) pripadlo do nájmu firme mestského poslanca Miroslava Špaka a jeho firme SPAK, s. r. o. Pár dní pred Vianocami ohlásil poslanec Špak v rámci projektu KW360 využívanie fitness a wellness centra v NOCKE za symbolický jednorazový poplatok. Problém je, že SPAK s.r.o. prevádzkuje wellness. Fitness centrum prevádzkuje Naytilus Fitness, ktorý sa od Špakovho projektu dištancoval.